Quantcast
Channel: Skanios vietos – VMG online
Viewing all 925 articles
Browse latest View live

„Instagram“: kai veganišką maistą pristato be galo mielas pudelis

$
0
0

Tenka pripažinti, kad kol neatradome paskyros @ps.ny, pudeliai buvo viena mūsų mažiausiai mėgstamų šunų veislių. Dabar pozityvaus rusvaplaukio pudelio norėtume lakstančio ir po savo biurą. Jis vardu Sausainiukas (angl. Cookie) ir gyvena Niujorke. Už jį nuotraukas į socialinius tinklus kelia jo šeimininkė – fotografija užsiimanti Olia. Olia jau kelerius metus maitinasi veganiškai, tad visas maistas, prie kurio pozuoja Sausainiukas, yra veganiškas ir toks pat pozityvus, kaip jos augintinis. Maisto žvelgdami į nuotraukas dar nepastebėjote? Pamatysite jį, kai priprasite prie pudelio mielumo. Tai dar vienas mūsų veganiško įkvėpimo šaltinis.

















The post „Instagram“: kai veganišką maistą pristato be galo mielas pudelis appeared first on VMG online.


Užsinorėjote sušių? Šie triukai padės jais mėgaujantis suvartoti mažiau kalorijų

$
0
0

Apie tai, ar sušiai saugo figūros linkius, ar priešingai – jiems kenkia, dietologai kalbėjo ir tebekalba daug. Internetas kupinas kalorijų lentelių, kuriose sušiai atrodo absoliučiai nenuodėmingi, tačiau rasite ir tokių, kur didelė sušių porcija kaloringumu kone prilygsta cepelinams. Ką daryti, kad mirk gyvenk užsimanius sušių galėtume jais mėgautis nerizikuodami suvalgyti dienos kalorijų normos?

sušiai instagram

Pirma. Venkite ypač greitojo maisto restorane aršiai siūlomų gausių sušių rinkinių, kurie, žvelgiant iš finansinės pusės, labai gundo, bet, užsisakę rinkinį, kurio pakaktų dviem žmonėms, ir visą jį sukišę į skrandį, ne veltui jausitės apsunkę. Taip, lašiša, daržovės ar tunas juodo darbo nenudirbs, bet ar pagalvojote, kiek su sušiais sukemšate ryžių? Geriau užsisakyti mažiau (klasikinį 6 sušių rinkinį) ir sulaukti sotumo jausmo.

Antra. Jei jaučiatės išbadėję, būtinai prieš puldami prie sušių meniu užsisakykite sriubos. Pavyzdžiui, garsioji, tradicinė japonų miso sriuba, gaminama iš sultinio ir fermentuotos sojų pupelių pastos miso (dubenėlyje, priklausomai nuo priedų – vos 50–80 kcal) yra tikras išganymas, o po jos norėsis vos 4–6 sušių, bet ne 10 ar keliolikos, kaip esate pratę.

vasabis

Trečia. Neignoruokite vasabio padažo – ne kartą įrodyta, kad aštrus maistas slopina apetitą. Lygiai taip pat nespjaukite į marinuoto imbiero gabalėlius – juk imbieras aktyvina medžiagų apykaitą.

Ketvirta. Atidžiai išstudijuokite ingredientus – juk sušis sušiui nelygu. Ir pasistenkite nesirinkti tų, kuriuos gaminant naudojamas majonezas ar riebus kremas. Dažniau sakykite taip sašimio sušiams be ryžių (tai plonai pjaustyta neapdorota žuvis, papildyta įvairiausiais pagardais) arba vegetariškiems sušiams, kuriuose ryžio kailinukus apsivilkę puikuojasi agurkai arba avokadai.

Penkta. Naudokitės pagaliukais, net jei su šakute sušius smeigti daug patogiau. Pagaliukai bent truputį stabdys greitavalgius, kurie į skrandį maistą meta beveik nekvėpuodami. Didesnės pertraukos tarp kiekvieno sušio gabalėlio lygu greičiau atkeliausiantis sotumo jausmas.

Lasisos sasimis

Šešta. Dietologai tikina, kad vieni naudingiausių sušių – su lašiša ar tunu, nes abi žuvys turi begales naudingų medžiagų (omega 3 riebalų rūgščių, baltymų, vitamino D, ypač svarbaus imunitetui ir palaikant kūno formas). Be to, tai ypač aktualu lietuviams, kurie į savo mitybos racioną įtraukia per mažai žuvies. Vieno paprasto sušio su tunu ir lašiša gabalėlyje yra apie 40 kcal.

Septinta. Taip, tešloje apvolioti ir po to keptuvėje pačirškinti kepti sušiai tiesiog tirpsta burnoje, bet… prideda kalorijų. Ir nemažai. Susilaikykite.

 

The post Užsinorėjote sušių? Šie triukai padės jais mėgaujantis suvartoti mažiau kalorijų appeared first on VMG online.

Rygos biblioteka, kur renkasi ne skaityti, o valgyti (išskirtinė VMG medžiaga)

$
0
0

Neabejotinai vienas iš TOP trejetuko geriausių Latvijos restoranų. „Biblioteka No 1“ restoranas – tai istorija apie vieną gražiausių parkų Rygos centre, neribotas galimybes skonių pasaulyje ir nepamirštamą kelionę per itališkus vynuogynus. Taip jie pristato save, ir niekas nesiginčys, kad šis pristatymas yra labai taiklus.

Tiesą sakant, dažnų restoranų lankytojų „Biblioteka No 1“ ypač nenustebins. Moderniai pateikta latviška virtuvė, aukštos kokybės sezoniniai ingredientai. Per šiuos kriterijus save pateikia ne vienas restoranas visame pasaulyje. O visa kita jau priklauso nuo šefo fantazijos ir sugebėjimo sužadinti jūsų emocijas.

rsz_biblioteka_riga6

Restorano šefas Maris Jansons svečius džiugina tiek visiems gerai žinomais patiekalais, tiek savo kūrybos deriniais, todėl valgymas čia įvardijamas kaip kelionė tiek po latvių, tiek po naujojo pasaulio virtuvę. Šefas vertinamas už tai, kad grąžina latvių virtuvei ir jos ingredientams pagarbą. Kaip jau minėta pradžioje, restoranas didžiuojasi ne tik savo virtuve, bet ir vyno pasirinkimu, už kurį ne kartą apdovanotas tarptautiniu lygiu. Taigi, į „Biblioteka No 1“ verta užsukti tiek švenčiant ypatingas progas, tiek vakarieniaujant su verslo partneriais.

rsz_biblioteka_riga3 rsz_biblioteka_riga10

Kainos:

9 patiekalų degustacinis meniu – 70 Eur

Priderinti vynai – 75 Eur

Priderinti kokteiliai – 45 Eur

Užkandžiai: nuo 14 iki 22 Eur

Pagrindiniai patiekalai: nuo 15 iki 30 Eur

Desertai: nuo 8 iki 10 Eur

rsz_biblioteka_riga9

Daugiau skanių vietų, kurias verta aplankyti Baltijos šalyse, rasite knygoje „99 Places of Taste in the Baltics“. Nežinantiems primename, kad trečius metus iš eilės geriausiu pasaulyje pripažinto VMG kulinarinio žurnalo leidėjai inicijavo išskirtinį projektą – pristatyti Baltijos šalių gastronominį pasaulį, apie kurį iki šiol plačiuoju mastu buvo mažai žinoma. To rezultatu tapo VMG kulinariniuose apdovanojimuose pristatyta knyga, kurioje parengti reportažai iš 99 skaniausių vietų Baltijos šalyse, tarp kurių – geriausi ir įdomiausi restoranai, barai, kavinės. Kiekvienai šaliai atstovauja 33 vietos. Knyga parengta anglų kalba.

The post Rygos biblioteka, kur renkasi ne skaityti, o valgyti (išskirtinė VMG medžiaga) appeared first on VMG online.

Orijus Gasanovas atskleidžia, ką ant Kūčių stalo deda emigrantai. Nepatikėsite, kokio patiekalo jie ilgisi labiausiai!

$
0
0

Žurnalistas Orijus Gasanovas tik vieną kartą gyvenime šv. Kalėdas ir Kūčias praleido ne Lietuvoje, kai, kurdamas reportažą laidai „Emigrantai“, viešėjo Londone. Tai buvo neeilinė patirtis, sukėlusi vaikinui šoką. „Emigrantai labai gražiai mane priėmė, nuklojo stalą vaišėmis, bet… man vis tiek ten buvo liūdna. Nes trūko to, kas svarbiausia“, – apie ilgam atmintin įstrigusias Kūčias pasakoja žinomas žurnalistas.

Silkes tartaras

Kokį patiekalą emigrantai mini su nostalgija?
Krabų salotas. Krabų lazdeles Londone parduoda tik emigrantų parduotuvėse. Jos išperkamos likus savaitei iki Kalėdų. Žmonės eina iš vienos parduotuvės į kitą ir ieško krabų lazdelių. Neranda, nervinasi, vėl ieško. Neradę ieško kitokių žuvies pakaitalų, o su jais mišrainė išeina šiaip sau.

O kaip emigrantams sekasi su Kalėdų stalo favorite – silke? Arba garsiaisiais kūčiukais?
Ta pati bėda, kaip su krabų lazdelėmis. Paprasta silkė greitai baigiasi, emigrantai prisiperka norvegiškų, švediškų, su prieskoniais, priedais, pasaldinimais ir rezultatas – nebe tas. Laimė, kūčiukų parduotuvėse apstu ir jais galima pasirūpinti iš anksto, nes produktas ilgai galioja, bet nemanau, kad daug emigrantų šeimų gamina aguonų pieną, į kurį ir turėtų mesti kūčiukus. Greičiau juos graužia kaip užkandį.

Valerijos Stonytės nuotr.
Valerijos Stonytės nuotr.

Ar Londono emigrantai gamino baltąją mišrainę?
Mažai kas ją ten gamina – nueina į parduotuvę ir nusiperka gatavą. Daugelyje Europos prekybos centrų galima rasti įvairių bulvių mišrainės atmainų su majonezu. Jos yra tik tolimos baltosios mišrainės giminaitės, bet ne seserys. Skonis panašus, bet ne toks, kokio tikiesi.

Koks patiekalas ant emigrantų Kūčių stalo labiausiai įsiminė?
Net ne patiekalas, o nešiojamieji kompiuteriai, išdėlioti ant stalo. Jų ekranuose kalba Lietuvoje palikti tėvai, seneliai, draugai. Visi sėdi prie Kūčių stalo, žiūri į ekranus ir verkia. Nes Kalėdos – šeimos, tradicijų šventė. O šalia nėra nei to, nei ano.

Kepta višta spanguolių marinate

Ar emigrantai laikėsi tradicijos – nevalgyti mėsos?
Mano atveju prie Kūčių stalo Londone rinkosi jauni žmonės, nebuvo senelių ar tėvų, kurie patartų, kaip geriau elgtis. Jaunimas labai ilgai ginčijosi, ar galima mėsą valgyti, ar ne. Galiausiai mėsa buvo patiekta.

Ar emigrantai Kūčioms, kai vešėjote Londone, laužė kalėdaičius?
Laužė, bet iš tiesų labai blaškėsi, ką po ko daryti. Ar pirma melstis, o tada laužti? Ar pirma kalėdaitis, o tada maldos? Kuris svečias turi pradėti laužimo ceremoniją ir panašiai. Buvo daug painiavos.

AEG BULVINIAI BLYNAI6

Kas tau svarbiausia švenčiant Kūčias ir Kalėdas?
Būti su šeima. Tai vienintelė naktis metuose, kai aš nakvoju pas mamą. Ir kai pagalvoju apie tuos, kurie tą dieną būna toli nuo savo namų, man pasidaro labai skaudu.

Kokio kalėdinio patiekalo labiausiai lauki?
Bulvinių blynelių su džiovintų grybų padažu. Juos mama patiekia Kūčioms, o Kalėdų rytą pašildo, jei jų dar lieka.

The post Orijus Gasanovas atskleidžia, ką ant Kūčių stalo deda emigrantai. Nepatikėsite, kokio patiekalo jie ilgisi labiausiai! appeared first on VMG online.

Skaniau nei gyvenime: įsimintiniausios maisto scenos filmuose (II dalis)

$
0
0

Jei gyvenimas kino ekrane gražesnis, tai gal ir maistas juose skanesnis? Visko gali būti, mat net ir gaminimo nesėkmių filmuose niekaip nepalyginsi su svylančiomis katastrofomis savoje virtuvėje. Filmų mes nenorime pamiršti, o pačių ant gartraukio užmesto lietinio blyno?.. Tęsiame praėjusią savaitę pradėtą įsimintiniausių maisto scenų filmuose sąrašą (pirmąją dalį rasite ČIA).

„Rocky“

„It’s complicated“

„Fantastic Beasts and Where to Find Them“

„Chef“

„The Hundred-Foot Journey“

„Big Night“

„Babette‘s Feast“

„I Am Love“

„Eat Drink Man Woman“

„Lady And The Tramp“

Laukite tęsinio ir rašykite savo įsimintiniausias maisto scenas filmuose!

The post Skaniau nei gyvenime: įsimintiniausios maisto scenos filmuose (II dalis) appeared first on VMG online.

Dizaineris Robertas Kalinkinas virtuvėje gavo dvi gyvenimo pamokas (laidos įrašas)

$
0
0

„Maistas tapo labiau prieinamas ir suprantamas“, – sako dizaineris Robertas Kalinkinas, rankomis gaminamą maistą lygindamas su aukštąja mada.

Vaikystėje maistą pradėjęs gaminti, nes reikėjo pasirūpinti vėlai iš darbo grįžtančiais tėvais, paauglystėje įsidarbino vieno Londono restoranų virtuvių, kur gavo dvi svarbias gyvenimo pamokas. Jis skaito kulinarines knygas ir mokosi iš geriausių pasaulio šefų, nes, pasak dizainerio, sistema jam būtina.

„Negaliu gyventi be sistemos. Man reikia sistemos net tam, kad galbūt galėčiau ją sugriauti“, – juokiasi R. Kalinkinas, su kuriuo laidoje „Skonio iššūkis“, kurią veda VMG prekės ženklo vadovė Rima Aukštuolytė, kalbėsime apie jo patirtis virtuvėje, atradimus, eksperimentus ir motyvaciją, precizišką estetiką net tada, kai ištinka kulinarinė nesėkmė.

Laidos „Skonio iššūkis“ klausykitės kiekvieną ketvirtadienį, 16.05 val., „Žinių radijo“ eteryje.

The post Dizaineris Robertas Kalinkinas virtuvėje gavo dvi gyvenimo pamokas (laidos įrašas) appeared first on VMG online.

Gardusis klevų sirupas: jo istoriją gaubia vieno indėno triukas

$
0
0

Nėra nieko blogo, jei rinkdamiesi lauktuves Kanadoje būsite paprasti ir pagriebsite klevų sirupo skardinę. Atvirkščiai, tai ir turėtumėte daryti, nes tai – garbės vertas produktas. Klevų sirupas yra žinomas jau daugiau nei 300 metų, o jo išgavimo paslaptis senieji JAV ir Kanados naujakuriai perėmė iš pirmųjų vietinių gyventojų.

Apie tai, kaip buvo atrasta, jog klevais teka sula, sklando net keletas legendų. Viena jų gali skambėti neįtikėtinai: esą genties vadas, grįžęs po medžioklės, metė savo kovinį kirvį į medį, iš medžio pasipylė sula ir jos indėno žmona sumanė įpilti į puodą, kuriame gamino elnieną. Mėsa įgijo šiek tiek saldaus klevų skonio. Kita versija daug paprastesnė – indėnai tiesiog pamatė, kaip iš pažeisto medžio bėga sula.

Yra žinoma, kad nuo XVII a. pienininkai, norėdami prisidurti papildomų pajamų ar tiesiog turėti daug pigesnio saldiklio nei cukrus ar molasa, medžiuose ėmė gręžti mažas skylutes. Taip besibaigiant žiemai ir beprasidedant pavasariui, jie iš klevų, tarpusavyje vadinamų „cukriniais krūmais“ pradėjo rinkti sulą. Kas dieną ar dvi jie sulos pilnus kibirus nešdavo į miške įrengtus „cukraus namus“, kur būdavo atliekamas didysis sirupo triukas.

klevu sirupasKlevų sirupo virimas yra kantrybės reikalaujantis darbas, nes net 98 proc. sulos sudaro vanduo. Tai reiškia, kad, norint pagaminti 4 litrus sirupo, reikia užvirinti ir išgarinti net 150 litrų sulos. Sula būdavo supilama į dideles talpas, kurias iš apačios šildydavo sukurtas laužas. Sulai išgaravus ant talpos dugno lieka saldus rudas sirupas – tai ir yra žymusis klevų sirupas.

Šiais laikais klevų sulos rinkimas yra visiškai palengvėjęs ir sulos kibirais jau niekas nebeneša. Medžiai yra sujungti plastikiniais vamzdeliais (kai kurie jų turi vakuumo sistemą ir patys išsiurbia sulą) bei automatiškai sulą surenka į vieną talpą. Taip pat esama filtrų, kurie dar prieš virimą padeda atsikratyti šalutinio vandens.

Klevų sirupas, kaip alternatyva cukranendrių cukrui, yra ypač išpopuliarėjęs, bet būkite budrūs ir nepatekite į pinkles pirkdami klevų sirupo skonio sirupą, kuris yra gaminamas iš kukurūzų sirupo. Tikro kanadietiško sirupo litras gali kainuoti ir 17 eurų.

The post Gardusis klevų sirupas: jo istoriją gaubia vieno indėno triukas appeared first on VMG online.

P!nk: „Negaliu atsispirti sūrio pyragui – tai nekontroliuojama“

$
0
0

Net ir tie, kurie nėra dideli amerikiečių dainininkės Alecios Moore, žinomos slapyvardžiu P!nk, gerbėjai, trumpai ja susidomėjo tada, kai moteris išsidavė, kad nėštumo metu priaugo 24 kilogramus. Nepavydėtina? Dainininkė šių kilogramų atsikratė labai greitai, todėl ir imta ieškoti jos mitybos ir sporto paslapčių.


When you're almost done pumping and you know what's next

A post shared by P!NK (@pink) on


Happy 😊 place

A post shared by P!NK (@pink) on


Ojo Rojo #vegas

A post shared by P!NK (@pink) on

Kartais P!nk valgo vištieną ir žuvį, bet didžioji jos mitybos dalis yra veganinė. Ji ypač mėgsta bolivines balandas, šviežias daržoves, superproduktų glotnučius. Šešis kartus per savaitę ji užsiima joga arba lanko kardiotreniruotes. Dainininkė pripažįsta, kad tokios treniruotės gali būti rakštimi vienoje vietoje, bet sportuodama ji jaučiasi stipri ir fiziškai, ir dvasiškai.




Making xmas presents #happyhartpickles

A post shared by P!NK (@pink) on

Koncertinių turų metu ji leidžia sau padaryti pertrauką ir valgo tai, ko tikrai nori: duoną, makaronus, prancūziškas bulvytes. Taip pat ji negali atsispirti sūrio pyragui ir sako, kad šito tikrai negali sukontroliuoti. Kita jos aistra – halumio sūris, kurį ji mėgsta apkepti ir valgyti kartu su salotomis, trumų aliejumi ir kiaulpienių lapais. „Kuo egzotiškesnės salotos, tuo geriau“, – taip mano dainininkė.


Eat your vegetables!

A post shared by P!NK (@pink) on



Happiness is....

A post shared by P!NK (@pink) on

The post P!nk: „Negaliu atsispirti sūrio pyragui – tai nekontroliuojama“ appeared first on VMG online.


TOP netradicinės ir labai lankytinos vietos Dubline

$
0
0

Pirmą kartą apsilankę Dubline suprasite, kad šis miestas tikrai turi savo magiją. Na, o čia mūsų patarimai, kur tos magijos paieškoti.

„Trinity College“ biblioteka – pastatyta XVIII a. pradžioje, ši biblioteka turi vieną didžiausių 200 tūkst. senų, istorinių knygų kolekciją. Viskas čia kaip filme: didelė dviejų aukštų biblioteka, aukštos knygų lentynos, kurias galima pasiekti kopėčiomis, bei odiniai knygų viršeliai.


„Iveagh Gardens“ – tai rafinuočiausias ir mažiausiai žinomas Dublino parkas. Čia pamatysite rožynus, krentantį krioklį, miškus ir atkurtus Viktorijos laikų gėlynus.


A post shared by Away (@away) on

„The Science Gallery“ – įsikūrusi „Trinity“ koledže, ši galerija yra ta vieta, kur susijungia menas ir mokslas. Galite išvysti pačias įdomiausias parodas su robotais ar mokslu apie vampyrus. Geriausias dalykas – nemokamas įėjimas.


A post shared by Paulina (@paulinarzasa) on

„Restaurant Patrick Guilbaud“ – šis restoranas skaičiuoja jau 33 veikimo metus ir yra pripažintas ne tik Airijoje, bet ir pasaulyje. Tai vienintelis restoranas Airijoje, įvertintas dviem „Michelin“ žvaigždutėmis. Virtuvės šefas gamina savo klasikinių šaknų nepraradusius modernius airiškus patiekalus.


„Irish Design Shop“ – dviejų juvelyrių įkurta parduotuvė tapo vieta, kur galima rasti įdomiausius airių dizainerių kūrinius ir pasigėrėti airių darbštumu. Čia rasite jaukių pledų drėgniems vakarams Dubline, namų apyvokos daiktų, papuošalų ir puikių dovanų.


The post TOP netradicinės ir labai lankytinos vietos Dubline appeared first on VMG online.

Pasižvalgykite po veganų rojų – tiek gėrybių vienoje vietoje nematėte senai

$
0
0

Šeštadienį Vilniaus sporto namuose „MyHero!“ šurmuliavo veganams bei augaline mityba besidomintiems skirta „Vegfest LT“ kalėdinė mugė. Joje dalyvavo per šimtas įmonių iš Lietuvos bei užsienio ir viliojo maisto įmantrybėmis.

Veganiškų skanėstų "Chaika" stendas. Gintarės Stepanavičiūtės nuotr.
Veganiškų skanėstų „Chaika“ stendas. Gintarės Stepanavičiūtės nuotr.

„Vegfest LT“ renginiai skirti populiarinti veganizmo idėjas, supažindinti visuomenę su augalinio maisto įvairove. Atėjusieji į renginį galėjo paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti įvairių pusgaminių (šįkart renginyje buvo kaip niekuomet didelis mėsos ir pieno produktų pakaitalų pasirinkimas), ekologiškų gaminių, knygų, virtuvės įrangos, drabužių, papuošalų ir aksesuarų, veganų atributikos, prekių vaikams.

Veganai gėrybių mugėje prisipirko metams. Lyg Sapne Photography nuotr.
Veganai gėrybių mugėje prisipirko metams. Lyg Sapne Photography nuotr.

Ištroškę žinių turėjo galimybę apsilankyti paskaitose. Jų programa aprėmė įvairias temas. Kauno technologijos universiteto profesorius semiotikas Dario Martinelli skaitė paskaitą „Veganizmas: idėja i idealas“, kurioje aptarė filosofinius veganizmo aspektus, prisiminė šio judėjimo istoriją ir pasijuokė iš jį supančių stereotipų.

Plati humuso pasiūla. Lyg Sapne Pchotography nuotr.
Plati humuso pasiūla. Lyg Sapne Pchotography nuotr.

Estų gydytojas Antsas Haavelas, pats auginantis penkis vaikus, skaitė pranešimą „Veganinės mitybos nauda vaikams“. Iš Jungtinės Karalystės atvykęs verslininkas bei verslo konsultantas Mike‘as Hillas konsultavo etiško verslo klausimais. Jo pranešimo tema – „Kaip įkurti ir vystyti veganišką verslą“.

Gintarės Stepanavičiūtės nuotr.
Gintarės Stepanavičiūtės nuotr.

Veganiškas majonezas. Gintarės Stepanavičiūtės nuotr.
Veganiškas majonezas. Gintarės Stepanavičiūtės nuotr.

O sveikos gyvensenos žinovas, Europos gyvensenos medicinos specialistų asociacijos įkūrėjas bei prezidentas Paulius Jaruševičius kalbėjo tema „Veganizmas: etika ir sveikata“, kurioje aptarė priežastis, dėl kurių verta rinktis veganizmą ir patarė kaip užtikrinti, kad pasirinktus tokį gyvenimo būdą nereikėtų skųstis sveikata.

Lifolizuotos braškės. Lyg Sapne Pchotography nuotr.
Lifolizuotos braškės. Lyg Sapne Pchotography nuotr.

„Žmonėms šios temos buvo iš tiesų įdomios – paskaitų salė buvo sausakimša“, – džiaugėsi renginio iniciatorė Ventė Viteikaitė. Idėją organizuoti „Vegfest LT“ ji atsivežė iš užsienio. Pasak merginos, veganams skirti festivaliai, mugės, pasaulyje organizuojami jau daugiau nei trisdešimt metų iš sulaukia daugybės lankytojų. Užpernai pirmą kartą apsilankiusi Londono veganų festivalyje, Ventė prisiminė, kad norinčiųjų pakliūti į vidų buvo tiek daug, kad teko daugiau nei valandą stovėti eilėje.

Gabrielės Mortos Vilkaitės nuotr.
Gabrielės Mortos Vilkaitės nuotr.

Kitais metais bus surengtas didysis „Vegfest LT“ vasaros festivalis bei keletas mažesnių renginių. Informacija apie būsimus renginius skelbiama ČIA

 

 

The post Pasižvalgykite po veganų rojų – tiek gėrybių vienoje vietoje nematėte senai appeared first on VMG online.

Nė vienos žiemos šventės be mandarinų! + originalūs receptai

$
0
0

Ar kada susimąstėte, kodėl mandarinus šventiniam stalui renkamės lygiai taip pat rūpestingai, kaip laužome kalėdaitį Kūčių vakarą? Mes šį klausimą sau uždavėme dalydamiesi patirtimi apie tai, kur šiais metais užderėjo saldžiausi mandarinai. Ir jeigu dalis VMG komandos šventai tikėjo, kad mandarinai ant baltų mūsų staltiesių nutūpia tik dėl paprasčiausio sezoniškumo, jie turėjo prisipažinti klydę. Mandarinus anglai deda netgi į kojines, o kodėl tai reikia daryti, geriausiai paaiškina kinai.

Kinų kalboje žodis „mandarinas“ rimuojasi su žodžiu, reiškiančiu auksą. Kitas mandarinams naudingas faktorius – jų apvali forma, kinų kultūroje žyminti pilnatvę. Dėl šių priežasčių ryškiaspalvis mandarinas suvokiamas kaip turto simbolis, kurį kinų Naujųjų metų vakarą būtina ne tik padėti ant stalo, bet ir suvalgyti.

Tuo metu japonų Naujųjų metų stalas yra neįsivaizduojamas be iš dviejų suspaustų ryžių sluoksnių gaminamo pyrago „kagami mochi“, vainikuoto mandarinu „mikan“. Manoma, kad ši tradicija buvo sumoderninta dėl to, kad prieš tai pyragui naudotas citrusinis vaisius „daidai“ buvo per didelis ir per kartus. Kaip ten būtų, japonai tiki, kad „daidai“ neša sėkmę ir užtikrina, kad šeimos kraujo linija bus ilga ir niekada nenutrūksianti. Tie, kurie pyrago nesigamina patys, savo namuose paprastai turi šio pyrago imitaciją – dekoraciją.

 

A photo posted by ★ sette★ (@sette_shiho) on

Europietiška tradicija valgyti mandarinus prasidėjo prieš keletą šimtmečių, kai dabartinėje Turkijos teritorijoje gimęs Šv. Mikalojus paveldėjo didžiulę sumą pinigų, bet paskyrė savo gyvenimą kitiems ir tapo vyskupu. Kaip byloja legenda, Šv. Mikalojus norėjo padėti vienam vargšui vyrui, kuris be kraičio negalėjo ištekinti savo trijų dukterų. Šv. Mikalojus su savimi atsivežė tris maišelius aukso ir visus juos paleido į vyriškio kaminą. Auksas bumbtelėjo ne ant žemės, o įkrito į pakabintas ir džiūvančias mergaičių kojines. Šiandien kojinėse randami apelsinai ar mandarinai reiškia auksą.

Laikomasi ir dar vienos su ketvirtuoju dešimtmečiu ir Didžiąja depresija siejamos mandarinų populiarumo teorijos. Manoma, kad tuo metu šeimos neturėjo pakankamai lėšų dovanoms ir todėl parodyti dėmesį artimiesiems buvo įprasta dar ganėtinai retu ir egzotišku vaisiumi – mandarinu. Kartu su juo į kalėdines kojines buvo įmetami ir keli negliaudyti graikiniai riešutai.

Kalbos apie mandarinus pažadino Jūsų apetitą? Siūlome jį numalšinti šiais originaliais receptais.

Troškinta antienos kulšelių mėsa su mandarinais ir Chalapos paprika

troškinta antienos kulšelių mėsa su mandarinais ir jalapenais

Skrebučiai su kepenėlių paštetu ir mandarinų džemu

skrebučiai su kepenėlių paštetu ir mandarinų džemu

Trinta morkų ir mandarinų sriuba su plėšyta kiauliena

trinta morkų ir mandarinų sriuba su plėšyta kalakutiena

The post Nė vienos žiemos šventės be mandarinų! + originalūs receptai appeared first on VMG online.

Jungtinės pajėgos gelbėja Kalėdas: dovanoja rinktinius receptus ir dekoro idėją

$
0
0

Šventinis laikotarpis kupinas džiaugsmingų akimirkų, bendravimo ir pasiruošimo jaudulio. Jo metu artimuosius ir draugus visada norisi nudžiuginti ne tik dovanomis, bet ir gardžiais šventiniais patiekalais. Tačiau jų paruošimui dažnai pritrūksta laiko. Siekdami padėti visiems, norintiems viską suplanuoti iš anksto, BORJOMI su VMG ir Alfu Ivanausku antradienį pristatė šventinių stalų idėjas skubantiems.

Atsižvelgiant į laiką, skirtą gaminimui, suskirstyti kalėdiniai stalai ir jų receptai visiems ieškantiems šventinių idėjų pristatomi specialiai sukurtoje interneto svetainėje www.kaledos.borjomi.lt. Čia pateikiami trys skirtingi stalai – „Greita ir šventiška“ (10 min.), „Operatyvu ir sumanu“ (20 min.), „Ilgai laukta ir planuota“ (30 min.) – su 15 originalių šventinių pateikalų receptais bei stalų dekoracijų idėjomis.

BORJOMI KALEDOS14 002

„Prieššventinis laikotarpis gausus ne tik dovanų pirkimo ar kalėdinės vakarienės planavimo rūpesčių, bet ir įvairių susibūrimų su draugais, bičiuliais ar kolegomis. Visi žinome, kad pastarieji kartais ištinka labai netikėtai, kartais jiems net nelabai galima pasiruošti iš anksto. Tokiais atvejais svarbiausia tiksliai numatyti, kiek laiko galėsite skirti stovėjimui virtuvėje, ir pasitelkti fantaziją“, – pristatymo metu sakė A.Ivanauskas.

Antradienio vidurdienį prekybos centre „Panorama“ A. Ivanausko pristatytą kalėdinį stalą sudarė šeši patiekalai, po du iš trijų skirtingų šventinėje svetainėje pateikiamų stalų: grybų paštetas su burokėlių skrebučiais ir sviestinių ragėlių su bruknių uogiene apkepas, kurių paruošimui tereikia 10 minučių; karštos antienos salotos su spanguolių ir barbekiu padažu bei menkės kapotinis su persimonais ir pasifloromis, kurių pagaminimas trunka po 20 minučių;  įdarytas kalėdinis viščiukas ir troškinti ėriuko kulniukai slyvų padaže, kuriuos pagaminti užtrunka po 30 minučių. A. Ivanauskas taip pat pateikė ir skirtingų laiko investicijų reikalaujančių stalo dekoravimo idėjų eglės šakomis, kankorėžiais, gėlėmis ir žvakėmis.

BORJOMI KALEDOS2.3tif BORJOMI KALEDOS3.1

Specialioje svetainėje www.kaledos.borjomi.lt BORJOMI jau trejus metus iš eilės pristato įvairias idėjas šventiniams patiekalams. Pavyzdžiui, pernai šioje svetainėje buvo pristatyti net penkių skirtingų šalių šventinių patiekalų receptai. Šiemet, kaip teigia „IDS Borjomi Europe“ rinkodaros vadovė Tatjana Rudienė, buvo siekiama dar geriau patenkinti šiuolaikinių ir skubančių žmonių poreikius, kartu su VMG komanda pateikiant originalius, nedaug laiko reikalaujančius receptus.

„Sujungę jėgas su VMG, siekiame prieššventinį ir šventinį laikotarpį šiemet paversti mažiau varginančiu ir dar labiau džiuginančiu. Tikrąjį gaminimo malonumą pajunti tuomet, kai viskam esi pasiruošęs ir viską suplanavęs, tad šventinius patiekalus šįkart raginame numatyti iš anksto. O tam, kad šiuo intensyviu laikotarpiu nepritrūktų jėgų, raginame gurkšnoti natūralų mineralinį vandenį BORJOMI, suteiksiantį energijos, kuri būtina, norint nuveikti visus suplanuotus darbus“, – sako T. Rudienė.

Valerijos Stonytės nuotr.
Valerijos Stonytės nuotr.

Ji įsitikinusi, kad originalūs, VMG sukurti šventinių patiekalų receptai pasitarnaus visiems: ir tiems, kurie virtuvėje sukiotis nemėgsta, tačiau netyčia prisižadėjo surengti vakarėlį kolegoms, ir tiems, kurie apie šventinius patiekalus pradeda galvoti jau rudens pradžioje ir savo mylimiausiems yra nusiteikę suruošti tikrą skonių puotą.

Daugiau dekoro ir receptų idėjų rasite nuotraukų galerijoje.

The post Jungtinės pajėgos gelbėja Kalėdas: dovanoja rinktinius receptus ir dekoro idėją appeared first on VMG online.

Rimvydo Širvinsko-Makaliaus Kalėdų stalo šiais metais laukia didelės permainos

$
0
0

Keliautojas ir verslininkas Rimvydas Širvinskas-Makalius, pusę savo gyvenimo praleidžiantis užsienyje, tikina, kad vienintelis laikas metuose, kai jis niekur neskrenda, yra Kalėdos. Tada jis džiaugiasi šeimos narių draugija ir ragauja nuo vaikystės pamiltus patiekalus. Tiesa, šiais metais jo šventinio stalo laukia didelės permainos!

spring rolls silke

Ar prisidedi prie Kūčių ar Kalėdų stalo ruošimo?
Jeigu šeimininkės mane priverčia kištis į maisto gaminimą, tada kišuosi, bet paprastai atvažiuoju jau „ant gatavo“. Nes visi žino, kad maisto ruošoje aš labai prastas. Padėti bulves nuskusti ar ką supjaustyti – tikrai galiu, bet kurti šedevrų – ne.

Gal kiek perdedi…
Kad neperdedu, įsitikino ir Alfas Ivanauskas, kai kažkada, gamindamas laidai „Kulinariniai triukai“ silkę „pataluose“, taip sudeginau svogūnus, kad iš manęs juokėsi visa filmavimo komanda. Bet, kaip būtų keista, vėliau tą patiekalą ragavo studentai ir labai gyrė. Taigi, gal aš tiesiog savęs neįvertinu (kikena).

Kokio kalėdinio patiekalo lauki labiausiai?
Silkės. Labai mėgstu silkę įvairiausiose formose. Ir modernius receptus su ja, ir klasikinius. Ta pati silkė „pataluose“ yra kažkas tokio! Ir ji visada būna ant mūsų šeimos Kūčių stalo.

zuvis marinatas

O ar mėgsti žuvį, kuri šventiniu laikotarpiu tampa preke numeris 1?
Labai retai valgau žuvį, bet šventiniu periodu jos labai norisi. Mano tėtis – žvejys. Prigaudo lydekų ar kitų žuvų, tada jos būna lengvai pakepamos, apklojamos svogūnų „kailinukais“, pagardinamos grietine ir keliauja ant šventinio stalo… Žodžiu, būna labai labai skanu.

Kokį maistą labiau mėgsti – ar kuklesnį Kūčių, ar prašmatnesnį Kalėdų?
Kūčios įsimena labiau. Kalėdos man jau yra apsivalgymo šventė. Tos mėsos, ta gausa, tas kimšimas į skrandį tai sūraus, tai saldaus, tai vėl sūraus… Nuo vieno stalo leki prie kito, nuo vienų vaišių prie kitų… O po to eini pas trenerį ir dūsauji, kai jis tave bara už saiko neturėjimą.

Lėtai kepta antienos krūtinėlė su vynuogėmis
Lėtai kepta antienos krūtinėlė su vynuogėmis

Bet vis tiek yra Kalėdų patiekalas, kuriam negali atsispirti?
Yra yra. Tai kepta antis. Be jos man Kalėdos nebūtų Kalėdos. Apskritai dievinu antį. Restorane pamatęs patiekalą su antieną tikrai jį užsisakau.

Ar esi šventęs žiemos šventes užsienyje?
Nors tikrai daug keliauju, to niekada nebuvo. Bet… bus! Lydžiu turistų grupę, su kuria Kalėdas sutiksime Maldyvuose. Juo labiau kad Maldyvuose gyvena daug mūsų draugų, vietiniai stengiasi paruošti lietuviško maisto. Ir Naujųjų ten labai laukiu. Jie turi tokią tradiciją – Naujųjų metų naktį sugalvoti norą ir dėl sėkmės turi peršoki septynias bangas (juokiasi). Tuo pačiu ir per šventes užaugintus kilogramus sudegina.

The post Rimvydo Širvinsko-Makaliaus Kalėdų stalo šiais metais laukia didelės permainos appeared first on VMG online.

Etnologė: „Nebūsiu madinga, bet ant Kalėdų stalo turėtų būti kiaulienos“

$
0
0

Kūčias nuo Kalėdų skiria tik viena naktis, bet visas savo kulinarines pastangas dažniausiai sutelkiame į Kūčių stalą, o Kalėdoms kas lieka, tas lieka. Šiek tiek silkės, sauja kūčiukų. Argi ne taip? Kalbame su etnologe Nijole Marcinkevičiene ir suprantame, kad apie Kalėdas visai nieko nežinome. Pasirodo, turime ruoštis kepti visai ne paukščius, o kiaulieną.

Ar nusižengsime Kūčių taisyklėms, jei stalą nuklosime gerokai daugiau nei 12 patiekalų?

Per daug nereikia. Kartais žmonės padeda po 13 ar 14 patiekalų, bet gražiausia, kai turime tradicinį skaičių 12. Gali būti ir 9 – juk tai Mėnulio metai. Daug kas dėdavo 9, bet dabar daugiau žmonių laikosi skaičiaus 12. Tai 12 mėnesių ir 12 patiekalų, kuriais kiekvienam mėnesiui yra atiduodama duoklė.

Ką manote apie patiekalus Kūčioms iš parduotuvės?

To neišvengsime, bet kažkiek turi būti ir namų patiekalų. Pavyzdžiui, kūčiukų mums reikia daugiau, jie patinka vaikams, aš jų iškepu pati, kad visi namai kvepėtų naminiais kūčiukais. Taip pat yra ir kepyklėlė, kuri kepa labai skanius kūčiukus, todėl manau, kad pirkdama iš jų nelabai nusižengiu tradicijai. Žinoma, Kalėdoms stengiamės gaminti patys, nes ten reikia virti, kepti, o Kūčioms nusipirkti žuvies ar tai, ko nespėji, nėra blogai. Nors dabar turime laisvadienį ir neturėtume skųstis. Ne taip, kaip anksčiau reikėdavo gaminti darbo dieną. Šeimai turi būti smagu susėsti prie paruošto stalo.

Koks yra jūsų kūčiukų receptas?

Kūčiukams nenaudoju nei pieno, nei kiaušinių. Tiesiog įpilu truputį geresnio aliejaus. Kartais ir saulėgrąžų aliejaus. Vanduo, miltai ir aliejus. Viskas. O visas skonis yra iš aguonų pieno, kurį galima pasaldinti medumi, jei aguonų pienas, tirštas, pilnas aguonų jis puikiai pagerins kūčiukus, kurie yra gaminami be jokio riebalo, tie tikri pasninkiniai.

Ar Kalėdų stalas turi kokias nors taisykles?

Nebūsiu madinga pasakydama, bet ant Kalėdų stalo turėtume turėti kiaulienos. Kiauliena, nes tuo metu pjaudavo kiaules. Žiemą ateina laikas mėsą rūkyti, jos bus pavasario darbymečiui. Senus laikus prisimenant, tai būdavo netgi kiaulės galva, nes ji turi knyslę, o greit prasidės ūkiniai metai. Reikės arti žemę, o kiaulė juk taip pat knisa. Galų gale, kiaulė – tai sotumo ženklas. Reiškia, kad metai būtų sotūs. Ir vėlgi prisiminkime, jei keturias savaites valgėme labai laisvai, ta kiauliena buvo ir skanumynas. Jei žiūrėsime 20 a. pradžią, tai dauguma neturėjo kiaulienos, kad sočiai pavalgytų. Todėl ant stalo būdavo ir Kalėdų pyragų, riebių pyragų, aukštų bobų su kiaušiniais, įpilta grietine, grietinėle. Ši boba turėdavo būti graži kaip tikra boba. Kitas Kalėdų stalo momentas yra tas, kad žmonės stengiasi maistą ne pjaustyti, o dėti visą – visą pyragą, visą sūrį, visą kiaulės galvą. Taip stalas tarsi pilnas, gausus ir leidžiantis pasidžiaugti, kad visko tiek daug turime, tiek užgyvenome. Jau nebėra jokių suvaržymų ir šeimininkės gali parodyti savo išmonę. Per Kalėdas reikia ypač daug ir sočiai valgyti, kad tokie turtingi būtų ir kiti metai.

Koks yra Jūsų firminis Kalėdų patiekalas?

Juoksitės, kai pasakysiu. Tai yra kopūstai su kiauliena ir šaltiena. Dzūkijos kaime gyvenome, gana vargingai, todėl riebūs kopūstai būdavo tikras šventinis patiekalas. Ir taip virdavome kopūstus, bet Kalėdoms jie buvo ypač skanūs su šonkauliukais. O šaltiena su bulvėmis su krienais – oi, kaip smagu. Ir dabar mums nebūtų Kalėdų ryto be kopūstų.

The post Etnologė: „Nebūsiu madinga, bet ant Kalėdų stalo turėtų būti kiaulienos“ appeared first on VMG online.

Didžiausias kavos naujienų portalas ploja lietuviams

$
0
0

Lietuva sulaukia vis daugiau dėmesio iš pasaulio kavos entuziastų. Didžiausias kavos naujienų portalas sprudge.com devintus metus iš eilės organizuoja apdovanojimus „The Sprudgie Awards“, skirtus geriausiems naujiems tamsiojo gėrimo produktams pasaulyje. Šįkart tarp nominantų – ir Lietuvoje sukurtas kavos ruošimo įrankis „Bro“.

Lietuviškas kavos įrankis BRO - 2.jpg

„Neapsakomai džiaugiuosi, kad skubančiame technologijų pasaulyje buvo pastebėtas šis minimalus kavos žaislas, kurį sukūriau iš lietuviško medžio bei lino“, – sako įrankio kūrėjas, kavos ekspertas Emanuelis  Ryklys. Jis priduria, kad „Bro“ nominuotas geriausio naujo kavos produkto kategorijoje.

„Bro“ skirtas lėtai maisto kultūrai ir rituališkam tamsiojo gėrimo ruošimui. Šiuo metu lietuvišku kavos „Broliu“ prekiaujama septyniose pasaulio šalyse. Dar metų neturintis lietuviškas produktas teigiamai vertinamas tiek kavos mėgėjų, tiek profesionalų, ir šiemet buvo pastebėtas dar keliuose nacionaliniuose bei Europos apdovanojimuose.

Lietuviškas kavos įrankis BRO - 1.jpg

Sprudge.com apdovanojimai yra atviri visiems kavos mylėtojams, o nugalėtojai bus paskelbti kitų metų sausio mėnesį.

Peržiūrėti visas kategorijas bei balsuoti už lietuvišką kavos įrankį galima ČIA.

 

Emanuelis Ryklys yra kavos ekspertas, kavos manufaktūros „Crooked Nose & Coffee Stories“ įkūrėjas, tarptautinės kavos konferencijos „Dark Times“ organizatorius.

The post Didžiausias kavos naujienų portalas ploja lietuviams appeared first on VMG online.


Prabangiam užkandžiavimui: „Angostura“ biteris su ančių kepenėlėmis

Silkių varžybos: Agnė Jagelavičiūtė prieš Alfą Ivanauską

$
0
0

Ketvirtadienį desertinėje „Sugamour“, Vilniaus Vokiečių gatvėje, kvepėjo ne saldžiais desertais, o… silke. Stilistė, žurnalo „AŠ Ikona“ vyr. redaktorė ir virtuvės mitų griovėjas Alfas Ivanauskas pakvietė visus į savo knygos „Gal pavalgom?“ pristatymą. Svečius jie pasitiko ant stalo patiekę silkių, bulvių ir svogūnų. Pasiruošimą Kūčioms skelbiame oficialiai pradėtą!

Valerijos Stonytės nuotr.
Valerijos Stonytės nuotr.

„Knygos idėja yra labai paprasta – atrinkome pačius populiariausius patiekalus, kuriuos dauguma mėgsta gaminti namuose, arba norėtų mėgti gaminti, ir nutarėme tą patį patiekalą gaminti dvejais būdais: alfišku ir agnišku.“

VMGonline.lt skaitytojams dovanojame puikų pavyzdį, kad patys galėtumėte nuspręsti – „alfiška“ ar „agniška“ silkės versija jums patinka labiau.

Knygą galite pavartyti ir įsigyti www.galpavalgom.lt.

Valerijos Stonytės nuotr.
Valerijos Stonytės nuotr.

Alfo Ivanausko silkė su baklažanais ir terijakio padažu 

„Silkė „mėgsta“, kad šalia jos būtų arba kas nors saldaus, arba rūgštaus, o gal netgi aštraus. Eilinį sykį noriu parodyti žmonėms, kad nereikia bijoti derinti iš pirmo žvilgsnio nesuderinamų dalykų. Turbūt skaudžiausia būtų, jeigu mano silkę kas nors pavadintų jovalu. O kalbant apie šių metų Kūčias ir silkę, nusprendžiau vieną mėgstamiausių lietuvių patiekalų sumiksuoti su Rytų virtuvės pažiba – terijakio padažu. Nemanau, kad kada nors tai bandėte, bet išdrįskite – tikrai nustebsite, koks tai puikus derinys.“

silke
Kerniaus Pauliukonio nuotr.

Reikės (4 asm.):

2 baklažanų
2 raudonųjų svogūnų
200 g sūdytos silkės
~50 g tiršto terijakio padažo
šlakelio alyvuogių aliejaus
kelių šakelių šviežių mėtų
kiškio kopūstų lapelių papuošti (nebūtina)
druskos, juodųjų pipirų

Gaminimas:

  1. Baklažanus supjaustykite kubeliais, pabarstykite druska ir leiskite jiems 10 minučių pastovėti.
  2. Svogūnus supjaustykite kubeliais ir kepimo formoje sumaišykite su baklažanais. Apšlakstykite aliejumi, užberkite dar žiupsnelį druskos bei pipirų ir kepkite iki 180 °C įkaitintoje orkaitėje apie 25 minutes. Pabaigoje supilkite terijakio padažą, išmaišykite ir palikite dar kelioms minutėms orkaitėje.
  3. Tuo metu kubeliais supjaustykite silkę. Apibarstykite ją mėtomis ir kiškio kopūstais. Patiekite su keptai baklažanais.

Agnės Jagelavičiūtės  silkė su saulėgrąžomis

„Į šį patiekalą sudėjau visus mėgstamiausius ingredientus: dūmo skonio silkę, raudonąjį svogūną, kaparėlius, keptas saulėgrąžas. Šį patiekalą ruošiu nedažnai, bet man jis atrodo gana subtilus, palyginti su silkės patiekalais, kuriuos gamindavo mūsų tėvai ir seneliai. Dabar, prisiminus vaikystę, susidaro įspūdis, kad tarp silkės ir šiokio tokio jovalo lėkštėje tais laikais galima buvo dėti lygybės ženklą.“

silke
Kerniaus Pauliokonio nuotr.

Reikės (4 asm.):

400 g dūmo skonio silkės filė
50 g saulėgrąžų
2 raudonųjų svogūnų
kelių šakelių šviežių čiobrelių
50 ml baltojo vyno acto
50 ml geriamojo vandens
1 šaukštelio cukraus
žiupsnelio šviežiai grūstų pipirų
500 g šviežių nedidelių virtų bulvyčių su lupenomis
sviesto (bulvėms kepti)

Gaminimas:

  1.  Silkę supjaustykite gabaliukais ir sudėkite į gilesnį dubenį.
  2. Svogūnus supjaustykite elegantiškais žiedais ir sudėliokite ant silkės. Apibarstykite šviežiais čiobreliais.
  3. Suplakite actą, vandenį, cukrų ir pipirus. Supilkite ant silkės su svogūnais ir palikite marinuotis 1 valandai.
  4. Saulėgrąžas paskrudinkite įkaitintoje keptuvėje be jokių riebalų, atidžiai žiūrėkite, kad nepridegtų, ir jomis prieš patiekdami apibarstykite silkę.
  5. Bulvytes sudėkite į kepimo indą, aptepkite lydytu sviestu ir kepkite orkaitėje, nustatę grilio režimą ir įkaitinę iki 200 °C, kol gražiai apskrus.
  6. Patiekalą patiekite su grietine.

The post Silkių varžybos: Agnė Jagelavičiūtė prieš Alfą Ivanauską appeared first on VMG online.

Kūčiukų reidas: VMG skelbia, kurie yra skaniausi

$
0
0

Praėjo kelios savaitės, kol teoriniu lygmeniu skirtingais kampais vis bandėme analizuoti gausų kūčiukų derlių ir aiškinomės, kokie jie turi būti iš tikrųjų (išklausėme etnologių Gražinos ir Nijolės nuomonių). Tačiau kaip ir kiekviena kulinarinė analizė, ir ši buvo pasmerkta. Juk geriausi kūčiukai yra tie, kurie mums yra skaniausi! Aplankę kelis prekybos centrus čiupome penkis atsitiktinius kūčiukų maišelius ir VMG biure atlikome aklą degustaciją. Kramtėme, žiaumojome, čepsėjome, vėliau dar perskaitėme bei perspausdinome kūčiukų sudėtis, nes, pripažinkime, ne visi jas įskaitome. Dabar bus daug lengviau ne tik dėl to. Komentaruose po kūčiukų nuotraukomis skelbiame, kiek labai neįmanoma nustoti jų valgyti.

Iš kūčiukų suformuotas skaičius žymi, kelintu numeriu jie buvo ragaujami mūsų degustacijoje. Kainos faktorius šiame reide nėra svarbus, nes 100 g kūčiukų vidutiniškai kainuoja apie 40–70 euro centų.

„Beatos virtuvė. Kūčiukai su kanapių ir aguonų sėklomis“

kuciukai3

Sudėtis: kvietiniai miltai, cukrus, kanapių sėklos (5 proc.), vanduo, rafinuotas rapsų aliejus, aguonos (3,5 proc.), mielės, druska. Produkto sudėtyje gali būti kiaušinių, pieno, sojos, sezamų sėklų ir riešutų likučių.

Tai kūčiukai, kuriuos atpažįstame net ir aklosios degustacijos metu. Šių „Vilniaus duonos“ kūčiukų receptas buvo kuriamas su Beata Nicholson. Palyginus su eilėje laukiančiais kūčiukais, kanapiniai kūčiukai yra mažesni ir ypač maloniai traškūs. Nesame įsitikinę, ar tikrai jaučiame kanapių sėklas (nors kai kam jos stringa tarp dantų), bet galbūt valgome per didelėmis saujomis. Saldžių ir riebesnių kūčiukų mėgėjai neturi ko prikišti (100 g kūčiukų yra 8,8 g riebalų ir 19 g cukraus).

Įvertinimas: skiriame 2–3 vietą.

„Jungtinis duonos centras. Kaimiški minkšti kūčiukai“

kuciukai6

 

Sudėtis: kvietiniai miltai, geriamasis vanduo, cukrus, rapsų aliejus, aguonos, mielės, tešlos pagerintojas „Kveta“ (kvietiniai miltai, emulsiklis E481, stabilizatorius, E170, fermentai, antioksidatorius E300, joduota druska, konservantas kalcio propionatas, kvapioji medžiaga, ciberžolės, rūgštingumą reguliuojanti medžiaga citrinų rūgštis. Galimi žemės riešutų, sezamų sėklų, pieno, kiaušinių pėdsakai.

Ar jūsų kaime kepami kūčiukai taip pat turi tiek daug ingredientų? Tradiciniams kūčiukams, kurie yra kepami tik iš miltų ir vandens, tikrai trūksta aguonų, bet čia mums visko per daug. Juokai apie „pagerintus“ patiekalus nebėra tik juokai, nes šie kūčiukai tikrąja to žodžio prasme savyje turi pagerintojo. Kūčiukai yra didesni, kiek sausoki ir savo tekstūra primena Kaziuko mugės riestainius (tik be jiems būdingo tąsumo), riebalų ir cukraus rodikliai yra panašūs (riebalų – 7,77 g, cukraus – 16,22 g). Verdiktas? Komandos nariai, kurie dievina minkštus kūčiukus ir šių norėjo ragauti pirmųjų, yra linkę ir toliau kepti savo kūčiukus. Jei minkštųjų kūčiukų patys nekepate, plataus pasirinkimo neturėsite.

Įvertinimas: skiriame 5 vietą.

„KATU KATU kepyklėlė. Kūčiukai“

kuciukai4

Sudėtis: kvietiniai miltai, pienas, sviestas, cukrus, kiaušiniai, vanduo, mielės.

Saldžiųjų ir aguonomis prikimštų kūčiukų mėgėjai ir vėl džiūgauja. Juos džiugina net iš pačios Švėkšnos atkakę kūčiukai. Riebalų ir cukraus rodikliais šie kūčiukai neturi konkurentų, ir būtent dėl šios priežasties nustoti valgyti šiuos kūčiukus sunkiausia. Tai dar labiau pasunkina jų patogus smulkumas. Supraskite, kad šios formos kūčiukai puikiai telpa delne, taip pat puikiai gali būti iš jo išverčiami į alkaną burną. Kai bebūtų, šie kūčiukai sukelia daugiausiai diskusijų – klasikinių kūčiukų mėgėjams jie yra per saldūs. Saldžių kūčiukų mėgėjai nebenori akyse matyti jokio aguonų pieno.

Įvertinimas: 2–3 vieta.

„IKI. Kūčiukai“

kuciukai7

Sudėtis: kvietiniai miltai, miltų apdorojimo medžiaga askorbo rūgštis, cukrus, pienas, vanduo, aguonos, mielės, margarinas (gyvūniniai riebalai, rapsų aliejus, vanduo, druska, emulsikliai: lecitinas, riebalų rūgščių mono- ir digliceridai), rūgštingumą reguliuojanti medžiaga citrinų rūgštis. Kvapiosios medžiagos, dažiklis beta karotenas, joduota druska. Gali būti žemės riešutų, migdolų, graikinių, anakardžio, lazdyno riešutų, salierų, garstyčių, sezamo sėklų ar jų produktų pėdsakų.

Su šių kūčiukų įvertinimu užtrunkame ilgiausiai. Dėl labai juokingos priežasties – vos įkandame, o kai kandame, atrodo, kad iš nostalgijos bandytume įkąsti parsivežtą Adrijos jūros akmenį. Atsikandę galime pasakyti: kūčiukai didžiausi ir viduje patys sausiausi (traškumą užgožia bandymas įkąsti). Įdomūs du dalykai: pirma, tai, kad etiketė nurodo kūčiukus suvartoti vos per 9 dienas po įpakavimo; antra, kūčiukuose galima atrasti daug pėdsakų (salierų!). Riebalų čia mažiausiai (3,9 g), cukraus panašiai, keik ir kituose kūčiukuose (19 g). Pliusas – šie kūčiukai ypač sklandžiai atlaikytų aguonų pieno vonią ir neištižtų jos dar nė nepasiekę.

Įvertinimas: 4 vieta.

„RIMI. Kūčiukai“

kuciukai5

Sudėtis: kvietiniai miltai, vanduo, cukrus, kiaušinių masė, augalinis aliejus, aguonos, mielės, valgomoji joduota druska.

Kaip ir gyvenime, niekuomet nenukabinkite nosies, jei savo gardžiausio kūčiuko dar neatsikandote. Šį kartą garsiausiai kūčiukus kramto mūsų tradicinių kūčiukų mėgėjai. Aiški sudėtis, reikiamas traškumas, vidutinis ir patogus dydis (jis leis nesuteikti per daug vilčių artimiesiems ir apskaičiuoti savo jėgas Kūčių žaidimuose renkant kūčiukų poras net užrištomis akimis). Kiek mažiau riebalų (5,3 g) ir vidutiniškai cukraus (16 g). Ypač tinkami mėgautis kartu su aguonų pienu. Vadiname juos tikraisiais kūčiukais, kuriuos pirkdami tikrai nesugadinsite šventės. Klasika išlieka klasika.

Įvertinimas: 1 vieta.

Žadate kepti savo kūčiukus? Išbandykite mūsų receptus.

The post Kūčiukų reidas: VMG skelbia, kurie yra skaniausi appeared first on VMG online.

„Instagram“: glotnučiai dar niekada neatrodė taip gerai

$
0
0

Susitrynėte glotnutį ir jį kuo greičiausiai išgėrėte. Galbūt ir šitaip pradėjote savo rytą. Tačiau šį kartą mes apie glotnučius, kurių nė valgyti nesinori. Nesuklyskite, jie yra be galo skanūs, nes buvo pagaminti iš superproduktų, bet tiesiog yra pernelyg gražūs. Naujojoje Zelandijoje ir Malaizijoje gyvenanti Hazel Zakariya (@hazelzakariya) yra įkvėpta masto, gėlių ir kitų dalykų bei šį savo kūrybinį vėją geriausiai demonstruoja kurdama glotnučių dubenėlius. Jie tampa vieta Fridos Kahlo atvaizdui ar vienaragio, safario gyvūnų portretams. Rinkodaros analitikė pasakoja, kad viskas prasidėjo dėl laimingo atsitiktinumo ir ne iki galo pavykusios sriubos, kurią ji sumanė dekoruoti iš pesto padažo nupieštu medžiu. Nuo tada mėlynoji „matcha“, ciberžolė, anglis ir kiti spalvoti organiški ingredientai jos rankose yra naudojami kitiems tikslams.


A post shared by Hazel Zakariya (@hazelzakariya) on


A post shared by Hazel Zakariya (@hazelzakariya) on


A post shared by Hazel Zakariya (@hazelzakariya) on



A post shared by Hazel Zakariya (@hazelzakariya) on


A post shared by Hazel Zakariya (@hazelzakariya) on


A post shared by Hazel Zakariya (@hazelzakariya) on


A post shared by Hazel Zakariya (@hazelzakariya) on



A post shared by Hazel Zakariya (@hazelzakariya) on


A post shared by Hazel Zakariya (@hazelzakariya) on


A post shared by Hazel Zakariya (@hazelzakariya) on


A post shared by Hazel Zakariya (@hazelzakariya) on

The post „Instagram“: glotnučiai dar niekada neatrodė taip gerai appeared first on VMG online.

TOP 15 trokštamiausių dovanų vyno mėgėjui

$
0
0

Pavojingiausia dovana, kurią tik galima sugalvoti – tai vynas vynų mėgėjui. Tikimybė pataikyti tokia pat menka, kaip išrasti amžinąjį variklį. Tačiau išeitis tikrai yra. Pateikiame 15 dovanų idėjų, tikrai pradžiuginsiančių bet kurį vyno mėgėją: nuo specialių kamščių, stilingų krepšių iki kardų.

Vyno klubo nuotr.
Vyno klubo nuotr.

Atkimšti šampaną kardu – lengviausias būdas įgyti „karinį“ laipsnį. Atidarius kardu įprastą butelį, tampama „sabreur“. Tuo tarpu „magnum“ (1,5 l talpos butelio) galvos nukirsdinimas užtarnaus „chevalier“ titulą, trilitrio nukirsdinimą vainikuos „officier“ laipsnis. Norint pasigirti „Grand Commandeur“ titulu, reiks kardu atkimšti 6 litrų matuzalemu vadinamą šampano butelį. Specialus kardas sabražui – puiki dovana kiekvienam šampano mėgėjui.

Nudžiuginti brandaus vyno mėgėją labai lengva! „Ah-so“ tipo į drugelį panašus kamščiatraukis yra nebrangus, bet nepamainomas įrankis atkemšant brandaus vyno butelius. Iš kraštų suspaustas kamštis ištraukiamas jo nesutrupinant kamščiatraukio sraigtu. Daugiau jokių sutrupėjusio kamščio gabaliukų!

Vyno klubo nuotr.
Vyno klubo nuotr.

Dažna vyno mėgėjo problema einant į svečius – kaip neštis vyną. Pliki buteliai – lyg ir per paprasta, kaskart pirkti specialius popierinius maišelius – lyg ir nepraktiška. Laimei, yra specialiai tam pritaikytas stilingas krepšys. Jame tilps ne tik 2 buteliai vyno, bet ir sūris ar kiti vyno vakarėliui tinkami užkandžiai. Krepšys taip pat puikiai tinka einant apsipirkti!

Vyno mėgėjai gali valandų valandas kalbėti apie iš taurės sklindančius aromatus, jų tonus ir pustonius. Jei ragaujama keliese, galima netgi susiginčyti, pvz., čia avietės ar braškės kvapas, o gal net ir nesirpių vyšnių… Bendrus vyno aromatus atpažinti padeda standartizuotas vyno kvapų rinkinys. Tai puikus būdas lavinti olfaktorinę atmintį ir vis giliau pažinti vyno aromato subtilybes.

Vyno klubo nuotr.
Vyno klubo nuotr.

Kiekvienas vyno mėgėjas susiduria su problema, kai norisi tik vienos taurės vyno, bet dėl to kimšti brangų vyno butelį lyg ir gaila – neišgertas vynas greitai ims keisti savo skonio ir kvapo savybes. Nepamainomas gelbėtojas tokiose situacijose yra „Coravin“ įtaisas. Juo plona adata praduriamas vyno butelio kamštis ir, pasitelkus inertines dujas, vyno įpilama į taurę (ar kelias). Ištraukus adatą butelis lieka sandariai užkimštas, o vynas jame – apsaugotas nuo žalingo deguonies poveikio.

Vyno klubo nuotr.
Vyno klubo nuotr.

Vynas yra sudėtingas produktas. Norint pajausti visą aromatų ir skonių puokštę, reikia nemažai teorinių žinių. Lietuviškai išleista garsiojo tinklaraščio „Wine Folly“ įkūrėjos knyga „Vynas lengvai“ itin paprastai – schemomis ir grafikais – aiškina vyno pažinimo teoriją. Tai puiki knyga, padėsianti nepaklysti skirtingo vyno džiunglėse.

Taurės yra itin svarbi vyno ragavimo dalis. Skirtingos formos ir aukščio taurės specialiai pritaikytos ragauti skirtingo skonio ir stiliaus vynui. Neapsigaukite – visiškai universalių baltojo ar raudonojo vyno taurių nėra.

Namie naudojamas vyno dekanteris vakarienę visada padaro dar šventiškesnę. Jaunas vynas gauna šansą pasidžiaugti deguonies draugija ir tampa kvapnesnis. O štai į dekanterį perpylus brandų vyną, galima juo mėgautis be nuosėdų. Tai dovana, pradžiuginsianti kiekvieną vyno mėgėją.

Vyno klubo nuotr.
Vyno klubo nuotr.

Jei reikėtų rinkti šventiškiausiai atrodančius vyno butelius, neabejotinai laimėtų „magnum“ (1,5 l talpos) ir dar didesni buteliai. Didelis butelis sufleruoja apie dovanojančiojo išmanymą (vynas didesniuose buteliuose juk geriau bręsta!) ir dosnumą. Tokie buteliai visada atkemšami didelėje draugų kompanijoje. Be to, žmonėms retai kada įsimena vyno pavadinimai, daug lengviau prisiminti ir su emocija susieti butelio formą bei etiketę.

Pilant vyną į taurę neretai pasitaiko, kad lašelis vyno nulaša ant staltiesės. Laimei labai paprasto patentuoto „Drop stop“ įrankio pagalba galima visiškai išspręsti šią problemą. Tik sulenkite diskelį į ritinį ir įstatykite į butelį. Viskas. Daugiau jokių dėmių ant stalo. Itin naudinga dovana už simbolinę kainą.

Vyno klubo nuotr.
Vyno klubo nuotr.

Kartais vakarienės pabaigoje lieka šiek tiek vyno atkimštame butelyje. Vynas išsilaikys nesugedęs kur kas ilgiau, jei bus užkimštas specialiu vakuuminiu kamščiu. Padovanokite draugui galimybę vynu mėgautis ilgiau!

Dažnas vyno mėgėjas pamažu ima kaupti savo vyno kolekciją. Gulsčiai buteliams laikyti geriausiai tinka specialios lentynos. Jos modulinės ir susijungia tarpusavy, tad patenkins net ir gausią kolekciją turinčio vyno mėgėjo poreikius.

Kiekvieno vyno skonyje užkoduota informacija apie jo sudėtį, kilmės vietą, vyndarystės praktiką ir vyndario stilių. Tik kad šiuos dalykus atskleisti reikia išties nemažai žinių, kurių geriausiai semtis someljė kursuose.

Vyno klubo nuotr.
Vyno klubo nuotr.

Jei draugas (ar draugė) kaip tik pradeda pažintį su vyno pasauliu, tai profesionalo vedama vyno ir sūrio degustacija labai gerai įtvirtins bazines žinias. Degustacijos metu ne tik mokoma vyno ir maisto derinimo pagrindų, bet ir atskleidžiama dauguma su vynu susijusių mitų.

Kad ir koks smagus Roberto Louiso Stevensono vyno palyginimas su poezija butelyje, tačiau verta atsiminti, kad visgi tai alkoholinis gėrimas – vartoti reikia atsakingai. Vienintelis užtikrintas būdas pasitikrinti galimybę vairuoti po vakarienės – alkotesteris.

Daugiau apie vyną skaitykite ČIA.

The post TOP 15 trokštamiausių dovanų vyno mėgėjui appeared first on VMG online.

Viewing all 925 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>