Quantcast
Channel: Skanios vietos – VMG online
Viewing all 925 articles
Browse latest View live

Topiniai energijos suteikiantys gėrimai, kurie pakeis kavą

$
0
0

Ieškote kavos pakaitalo vakarui? Jaučiate, kad kavos per dieną suvartojate daugiau, nei turėtumėte? Nusprendėte atlikti eksperimentą ir kuriam laikui jos atsisakyti? Šis energijos suteikiančių gėrimų sąrašas jums tikrai pravers!

ARBŪZŲ KOKTEILIS SU „MARTINI BIANCO“ IR MĖTINIAIS LEDINUKAIS

 

Granatų sultys

Nuo antioksidantų (neutralizuojančių laisvųjų radikalų poveikį ir neleidžiančių atsirasti senatvės požymiams) knibdždančios, itin intensyvaus skonio granatų sultys gali būti geriamos tiek vienos, tiek skiestos vandeniu ar kitomis jums patinkančiomis sultimis. Tai puikus energijos šaltinis, ypač rekomenduojamas nėščiosioms ir tiems, kurie skundžiasi prastais hemoglobino rodikliais. Šiose sultyse gausu vitaminų C, K, skaidulų, folatų, kalio, vario, mangano, todėl jos padeda numesti svorio, prisideda prie spartesnės medžiagų apykaitos, gerina lytinį aktyvumą. Į tokį gėrį keisti kavos net negaila, juk taip?

Cikorijų arba gilių kava

Tai kavos alternatyvos, kurios sovietiniais deficito laikais buvo naudojamos kaip kavos pakaitalai ir vien dėl to buvo vertinamos kaip prastesnės tikrosios kavos kopijos. Tačiau dabar šie gėrimai išgyvena renesansą ir pamažu tupia ne tik radikalių sveikuolių, bet ir sveikesne mityba besidominčių žmonių lentynose. Ir ne be reikalo. Tiek cikorijų, tiek gilių kava pagerina kraujotaką, suteikia žvalumo, išjudina virškinimo sistemą ir puikiai patiks tiems, kurie mėgsta gerti kavą su pienu ar grietinėle.

Baltosios ir žaliosios arbatų mišinys

Kad žalioji arbata įvardijama kaip geriausias kavos pakaitalas, tikrai žinote, todėl nesikartosime. Tačiau tikrai nesuklysite pasirinkę šį tą įdomesnio – baltosios ir žaliosios arbatos derinį, kuris tiesiog idealus norintiems susikaupti, geriau įsiminti informaciją, ilgai išlaikyti darbingumą, budrumo būseną. Arbatose esančios medžiagos stimuliuoja smegenų žievę, suteikia harmonijos pojūtį.

sultys

Slyvų sultys

Visų itin mėgstamos, tirštos ir saldžios slyvų sultys (geriausia, su minkštimu) – tikra aukso kasykla sportuojantiems. Jos padeda reguliuoti elektrolitų kiekį organizme, dėl ko padidėja ištvermė. Tai puikus kalio šaltinis (jis – puikus pagalbininkas, stiprinantis kraujagyslių ir nervų sistemą, padedantis kovoti su nerimu), kurio išgėrus akys atsimerks savaime, be to, šios sultys gerina virškinimo ir žarnyno veiklą, padeda užkietėjus viduriams.

Vanduo su citrina

Tai eliksyras, kuriuo pradeda dieną vis daugiau sveikuolių, ir štai kodėl. Pirma, citrinų vanduo gali sumažinti dantų, raumenų skausmą, padeda kovoti su uždegimais. Antra, dėl kalio, esančio citrinose, šis gėrimas gerina nuotaiką ir suteikia žvalumo. Trečia, citrinose esantis vitaminas C stiprina imunitetą ir veja ligas šalin. Galiausiai, citrinose gausu medžiagų, šalinančių toksinus iš kepenų ir žarnyno, be to, šis gėrimas pažadina organizmą, pagerindamas jo savybes įsisavinti maistines medžiagas.

Jogurtinis kokteilis su žaliąja arbata

Imbiero arbata

Tarkuoto / smulkinto ir karštu vandeniu užpilto imbiero arbata, neretai dar gardinama citrina ar medumi, yra tobulas darboholikų ar į mokslus įnikusių asmenų bendražygis, mat skatina smegenų veiklą, gerina atmintį, koncentraciją, veikia uždegimą ir efektyviai tonizuoja. Įrodyta, kad imbieras slopina uždegimus ir netgi yra vartojamas kaip priemonė migrenai gydyti.

Trinti kokteiliai su energizuojančiais ingredientais

Jei nesate didis arbatų mėgėjas, galite suplakti kokteilį su žaliąja arbata, kakava, imbieru, slyvomis, granatais, riešutais ar imbieru. Pavyzdžiui, VMG mėgėjų jau pamėgtas jogurtinis kokteilis su žaliąja arbata (Receptą rasite ČIA). arba žaliasis kiniškas kokteilis (Receptą rasite ČIA). Valantiems organizmą patiks gaivinantis nealkoholinis mohitas (Receptą rasite ČIA) arba detoksikuojantis kokteilis su imbieru (Receptą rasite ČIA),

 

 

The post Topiniai energijos suteikiantys gėrimai, kurie pakeis kavą appeared first on VMG online.


Kakliukai, širdelės ir kepenėlės – skamba labai keistai, bet dar ir kaip valgoma!

$
0
0

Širdelės, kepenys, kaklai, inkstai ir kitos grožybės įvairiose pasaulio virtuvėse naudojamos labai seniai. Nepaisant to, nuomonių apie subproduktus yra įvairių. Ar šie mėsos produktai, kurių pavadinime užšifruotas menkavertiškumas (lotynų kalboje priešdėlis „sub“ reiškia prastą kokybę, antraeiliškumą), bent kiek naudingi?

Paulius Janušas, VMG kulinarinės studijos vadovas, sako, kad subproduktai turi žmogui naudingų A ir B grupės vitaminų, kepenėlėse gausu geležies. Anot jo, dėl populiarios idėjos panaudoti visas gyvulio dalis (angl. nose to tail) pasaulio restoranų virtuvėse jie naudojami jau kurį laiką, ypač Azijos šalyse. Nors užsienyje šis principas ant bangos laikosi jau apie 10-metį, Lietuvoje palyginus neseniai, apie 5-erius metus.

Jo nuomone, dažnas baidosi šių mėsos produktų dėl nepatrauklios išvaizdos, kartais dėl skonio. „Tinkamai paruošus ir pagardinus prieskoniais, patiekalai, kuriuose naudojami subproduktai, skoniu prilygs aukščiausios kokybės mėsos patiekalams“, – teigė šefas.

P. Janušas pataria rinktis ne tik įprastas ir visiems žinomas skerdienos dalis, tačiau išbandyti įdomesnius variantus su jaučių kaulų čiulpais, uodegomis ar diafragmomis, kurios užsienyje kainuoja kur kas daugiau nei Lietuvoje.

VMGonline.lt nutarė supažindinti su pagrindinėmis subproduktų rūšimis ir pasiūlyti kūrybiškus receptus, kuriuos galėsite išbandyti namuose. Pirmasis jų – iš jaučio liežuvio.

Sumuštinis su keptu jaučio liežuviu

200 g virto jaučio liežuvio

1 prancūziško batono

6 vyšninių pomidoriukų

50 g mėlynojo svogūno

kelių salotų lapelių

30 g Chalapos paprikos

80 g majonezo

20 g žaliųjų krienų

žiupsnelio „matcha“ arbatos miltelių (nebūtinai)

žiupsnelio druskos, pipirų

šlakelio alyvuogių aliejaus

  1. Prancūzišką batoną perjaukite pusiau ir patepkite alyvuogių aliejumi, pabarstykite druska, pipirais ir paskrudinkite.
  2. Jaučio liežuvį supjaustykite smulkiais griežinėliais ir kepkite įkaitintoje keptuvėje su šlakeliu aliejaus, pabarstykite mėgstamais prieskoniais.
  3. Padažui sumaišykite majonezą, žaliuosius krienus ir šiek tiek žaliosios arbatos „matcha“ miltelių.
  4. Ant paskrudintos duonos patepkite šiek tiek padažo ir dėkite visus ingredientus, apšlakstykite likusiu padažu.

The post Kakliukai, širdelės ir kepenėlės – skamba labai keistai, bet dar ir kaip valgoma! appeared first on VMG online.

Kebabų reidas Vilniuje: VMG įvertino garsiausius taškus ir apsisprendė

$
0
0

Pirmosios kebabinės Lietuvoje atsirado prieš beveik 30 metų (!) Kaune ir gana giliai įleido kebabo tipo, vadinamo döner, šaknis. Anksčiau šis greitojo maisto patiekalas buvo lyg gelbėtojas, dėl kurio naktį nereikėdavo mirti badu, todėl greitai tapo naktinio gyvenimo atributu.

Pasiruošę preliminarų lankytinų vietų sąrašą (suskaičiavome daugiau nei 10 taškų, apie kuriuos sklinda legendos ir gandai), tam, kad lydėtų sėkmė, atsirinkome 7 kebabines ir leidomės į šią avantiūristišką degustaciją. Mūsų tikslas – apžvelgti Vilniaus kebabų sceną.

Kad palygintume kuo objektyviau, kiekvienoje kebabinėje ragavome vieno ir to paties – mažo jautienos kebabo lavaše su česnakiniu padažu. Vertinome jų dydį, ingredientų skonį, bei kainą. Tiesa, nesusilaikę, pateikiame papildomų įžvalgų. Tad pradedam!

Valerijos Stonytės nuotr.
Valerijos Stonytės nuotr.

„Anatolija Grill Kebab“ (Jasinskio g. 1-1)

Dydis: 23 cm / Kaina: 3,3 Eur

Mus aptarnauja turkas, puikiai kalbantis lietuviškai. Pardavėjas preciziškai pažada, kad kebabas bus už 12 min. Ant stalo aptinkame 3 skirtingus padažus – pikantišką, česnakinį ir atvirai į mažą keramikinį dubenėlį su šaukšteliu įpiltą raudoną padažą. Tai, kad jis neuždengtas, šiek tiek užkliūva. Vieta primena turkišką kebabinę – ant sienos Stambulo nuotrauka, yra airano (sūrus jogurtinis gėrimas) ir baklavos (tradicinis sluoksniuotos tešlos gardėsis). Įdomumo dėlei, patikrinome, kiek laiko laukėme užsakymo. Rezultatas – 15 minučių, tačiau kavinėje pietų metu buvo nemažai žmonių. Kebabą keramikinėje lėkštėje mums atnešė pats pardavėjas.

Lavašas traškus, proporcija tarp mėsos ir daržovių (mėlynasis kopūstas, „Iceberg“ salotos, raudonasis svogūnas, pomidorai) išlaikyta, padažo įdėta saikingai.

Sąlyginai brangus pasirinkimas (galbūt dėl to, kad centre, kur kebabinių beveik nėra) su Turkijos prieskoniu.

Valerijos Stonytės nuotr.
Valerijos Stonytės nuotr.

„Jammi“ (Tauro g. 3)

Dydis: 21 cm / Kaina: 2,3 Eur

Kebabinių „Jammi“ tinklas yra apraizgęs visą Vilnių – suskaičiavome 8 vietas. Išsirenkame tikriausiai pačią garsiausią, esančią ant Tauro kalno. Šiek tiek pasportuojame – tenka įveikti laiptų estafetę – todėl ramia sąžine atveriame kebabinės duris. Viduje šviesu, staliukai švarūs, pardavėja ir jos kolegė antrame plane dėvi kepuraites ir prijuostes. Kaip tikroje tinklinėje kavinėje, aptarnaujanti pardavėja segi vardo kortelę. Tyrinėdami gana valgiaraštį, suprantame, kad meniu čia yra platus: mėsainiai, sriubos (pavyzdžiui, „Kūlverstukų“), įvairūs užkandžiai, kruasanai). Mūsų pietūs patiekiami padėkle, įvynioti į laikraštį imituojantį popierių. Tvarkingai įveikę (supraskite, neapsitaškę) 22 cm gražuolį sakome: „Nepersivalgai, bet pavalgai“.

Lavašas vidutiniškai traškus, mėsa gerai apkepusi, daržovių (agurkai, pomidorai, kopūstai, violetinis kopūstas) ir padažo (juntamas visame kebabe) pakankamai.

Vienas geriausių.

Valerijos Stonytės nuotr.
Valerijos Stonytės nuotr.

„Sinano kebabai“ (Basanavičiaus g. 37)

Dydis: 27 cm / Kaina: 2,7 Eur

Laiptais žemyn nusileidus į turko Sinano Uzuno įkurtą kebabinę mus pasitinka trys dalykai: spalvinga siena, ne visai malonus kvapas ir „Guns N‘ Roses“ skambesys. Aptarnauja padavėja su kepuraite, uniformos čia nėra. Laukdami užsakymo girdime, kaip savininkas klausia klientų, ar skanūs kebabai, ar viskas gerai. Tai – vienareišmiškai didžiausias valgytas kebabas, tačiau čia dydis tik vienas. Įdomu, kad meniu nurodytas kiekvieno kebabo svoris. Apie tai, kad tyrime galime naudoti svarstykles, nepagalvojome, verta įsidėmėti. Mūsiškis, sveriantis apie 450 g., patiekiamas maišelyje su servetėlėmis. Skirstymo – viduje ar išsinešti – atrodo, kad čia nėra. Prisėdę prie tuščio staliuko (jei nuojauta mūsų neapgauna, stalas ir kėdės yra iš „Ikea“) ir sukrimtę kebabą, jaučiamės labai sočiai pavalgę.

Lavašas apskrudęs pakankamai, daržovės („Iceberg“ salotos, raudonasis svogūnas, pomidoras, gausu garbanotųjų salotų) taip pat neužkliūva, tačiau mėsa pasirodo sūroka. Tiesa, jos nepašykštėta. Mūsų kebabe česnakinis padažas juntamas tik viršuje, per vidurį jo praktiškai nėra.

Nežinome, ar 2,7 Eur ir 27 cm sieja koks nors magiškas ryšys, tačiau skaičiuojantys pasakytų, kad pagal kainą ir dydį kebabą čia pirkti apsimoka. Ypač tiems, kurie mėgsta sūriau ir daugiau.

Valerijos Stonytės nuotr.
Valerijos Stonytės nuotr.

„Spartuko kebabai“ (Žirmūnų g. 2)

Dydis: 14 cm / Kaina: 1,7 Eur

Užsisakome mažiausią kebabą iš keturių galimų dydžių, vadinasi „mini“. Jį gauname net nespėję išalkti – neprabėgus minėtoms 7 min.

Lavašas mums atrodo nepakankamai apskrudęs, todėl kiek išbalęs. Daržovių (pomidorai, agurkai, Pekino kopūstas) kokybei pretenzijų nėra, tačiau galėtų būti įvairesnių. Padažo valgymo pradžioje pasigedome, didžiausia jo koncentracija susitelkė apačioje. Tačiau pastebime, kad naudotas majonezas yra riebokas (ne skystas ar skiestas) ir už tai dedame pliusą.

Mažiausias, pigiausias ir greičiausiai pagamintas kebabas mums patiko mažiausiai.

Valerijos Stonytės nuotr.
Valerijos Stonytės nuotr.

„Emilio kebabai“ (Verkių g. 36)

Dydis: 24 cm / Kaina: 3,3 Eur

Belaukdami užsakymo klausėmės muzikos, kuri protarpiais trūkčiojo – išgirdome ir rusiškos, ir turkiškos. Žodžiu, kiekvieno kliento skoniui. Kebabą galima valgyti viduje – yra du staliukai, vietos prie baro. Pastebime, kad sieną puošia turkiška akių kolekcija, darbuotojai dirba vilkėdami vienodus juodus marškinėlius. Meniu pagrindas – kebabai, dar galima nusipirkti sparnelių ar bulvyčių. Vegetarai, negaiškite laiko – bemėsių patiekalų čia nerasite, nebent pietums jums pakaktų keptų bulvyčių.

Čia ragavome vieną skaniausių lavašų – paskrudęs ir storas, lyg naminis – skiriame komplimentus. Jei esate tas, kuriam kebabe svarbu kuo daugiau mėsos, ši vieta jums patiks, nes daržovių kiekis simboliškas.

Daugiausiai mėsos ir geriausią lavašą turintis kebabas.

Valerijos Stonytės nuotr.
Valerijos Stonytės nuotr.

„Wraperia Suppa Kebs“ (Laisvės pr. 125)

Dydis: 22 cm / Kaina: 3,8 Eur

Rasti šią vietą jums padės iškaba, matoma iš toli. Užsisakome kebabą (tiksliau, wrapą) „Vilniaus klasika“, kur, anot aprašo yra labai daug šviežių daržovių ir daug apskrudusios mėsos (jautiena vežama specialiai iš Berlyno). Padažą renkamės su česnakais („Česnakas teatre“). Užeiga išsiskiria ne tik kūrybiškais pavadinimais, bet ir įdomiu meniu – rasite suktinį su gruzdinta krokodiliena, trumų padažu ir tikru auksu, limonadais su mačia arbata. Vegetarai taip pat neliks nuskriausti.

Iš tiesų, gauname kebabą su labai daug daržovių (pamąstyta net apie morkų formą; įberta sezamo sėklų), mėsa tampresnė nei kitur, minkšta. Lavašas mažiau apskrudęs nei „Emilio kebabuose“. Padažas su česnakais mums pasirodo labai švelnus, kreminės tekstūros. Valgydami jaučiame intensyvoką dūmo skonį.

Brangiausias kebabas hipsteriškoje kebabinėje. Stalo futbolo kitose kebabinėse nematėme.

Valerijos Stonytės nuotr.
Valerijos Stonytės nuotr.

„Mekan Doner Kebap“ (Vydūno g. 7a)

Dydis: 23 cm / Kaina: 3 Eur

Tik įėjus į Pilaitėje esančio kioskelio vidų mus pasitinka karštis ir stiprus riebalų kvapas. Tačiau kebabas maloniai nustebina. Lavašas minkštas, mažiau nei vidutiniškai apskrudęs; mėsa šviesi ir labai minkšta; daržovės šviežios ir įvairios (vitrinoje tvarkingai išdėlioti kukurūzai, morkos, marinuoti agurkai, Chalapos paprikos, pomidorai, agurkai, mėlynasis kopūstas, svogūnas), padažo nepagailėta, truputį tekėjo.

Vienintelė aplankyta kebabinė, turinti „Halal“ sertifikatą, kuris įrodo, kad naudojami produktai, pavyzdžiui, mėsa neprieštarauja Islamo įstatymams.

 

 

 

The post Kebabų reidas Vilniuje: VMG įvertino garsiausius taškus ir apsisprendė appeared first on VMG online.

Dietologė be užuolankų: „Jei tai darysite, pasikeis viskas – figūra, oda ir nuotaika“

$
0
0

Šventiniu laikotarpiu ne vienas pamiršome ribas ir visus specialistų patarimus. Naujiems metams prasidėjus daugelis mėgsta duoti pažadus ir planuoti pokyčius. Neslėpkime, dažnai jie būna susiję su mitybos įpročiais: „Nevalgysiu po 18 valandos“, „Krimsiu šviežias daržoves, o ne bulvių traškučius“ ir panašiai. Ta proga pravartu pasikartoti taisykles, kaip gyventi ir valgyti sveikiau. Jas komentuoja gydytoja dietologė Barbora Jarašūnė.

Valgykite reguliariai. Pasak gydytojos dietologės B. Jarašūnės, suaugusiam asmeniui geriausia valgyti tris kartus per dieną, pridedant porą užkandžių tarp pagrindinių valgymų. Visgi patartina tarp pagrindinių valgymų nedaryti ilgų pertraukų, mat tai greitai gali paskatinti persivalgymą.

Nepersivalgykite. „Nuolatinis „lėtinis“ persivalgymas gali nulemti nutukimo vystymąsi ir metabolinius sutrikimus. Stebėkite save – pavalgę neužilgo turėtumėte pasijusti sotūs, tačiau ne prisikimšę“, – pataria B. Jarašūnė.

vegan kotletas burokeliai

Vartokite daugiau daržovių. Anot B. Jarašūnės, viena svarbiausių mitybos taisyklių yra daržovių vartojimas, tad naudinga jų valgyti kuo daugiau. „Kaskart pietaujant ir vakarieniaujant lėkštėje turėtų atsirasti erdvios vietos daržovėms, tačiau bulvės į šią kategoriją neįtraukiamos“, – sako ji.

Nevenkite riebalų. Organizmui labai svarbūs ir riebalai – jie sudaro svarbią mitybos dalį. Riebalai ne tik suteikia energijos, bet ir padeda pasisavinti vitaminus A, D, E ir K, kurie yra būtini žmogaus organizmo veiklai. Jie turėtų sudaryti 20–30 proc. visų dienos kalorijų. Riebalai skirstomi į sočiuosius ir nesočiuosius. Sotieji yra gyvulinės kilmės – jų vartojimą reikia riboti, o geraisiais riebalais laikomi nesotieji riebalai, kuriuos rasite augalinės kilmės produktuose (augaliniai aliejai, sėklos, riešutai).

Ieškokite rakto skylutės ženklo. Gydytoja dietologė B. Jarašūnė pataria, kad norint nepasiklysti tarp produktų gausos ir didžiulės pasiūlos, verta atkreipti dėmesį į specialų ženklinimą. Lietuvoje ir Europoje sveikesni produktai žymimi žaliu rakto skylutės simboliu – jis padeda išsirinkti sveikiausią produktą iš vienos ar kitos produktų grupės. Šiuo simboliu ženklinami tik LR Sveikatos apsaugos ministerijos kriterijus atitinkantys gaminiai.

salotos-darzoves-avokadai

Rinkitės įvairesnį maistą. Dietologė pataria, kad mūsų valgomas maistas turi būti kuo įvairesnis: „Į kasdienį racioną įtraukite produktus iš skirtingų maistinių grupių: rinkitės grūdines kultūras, daržoves ir vaisius, pieno produktus, daug baltymų turintį maistą (mėsą, žuvį, kiaušinius ar ankštines kultūras) bei sveikatai palankius riebalus.“ Jeigu tam tikrų produktų netoleruojate, atkreipkite dėmesį į užrašus ant pakuočių. Tarkim, jei netoleruojate laktozės, ieškokite maisto produktų su specialiu žymėjimu „Be laktozės“.

Ribokite cukrų. B. Jarašūnė primena, kad daug cukraus turinys produktai turi labai mažą maistinę vertę, tačiau išlaiko didelę energinę vertę, vadinamą „tuščiomis kalorijomis“. Be to, pernelyg gausus cukraus vartojimas didina nutukimo, metabolinių sutrikimų ir dantų ėduonies riziką. „Labai dažnai cukrus slypi ten, kur net neįtariate. Pirmiausia patariu įvertinti, kiek cukraus gaunate su įvairiais gėrimais. Nepamirškite, kad sultys ir gaivieji gėrimai turi didžiausią jo kiekį“, – pasakoja B. Jarašūnė.

Susikaupkite valgymui. Suvartojamo maisto ir jo kiekio stebėjimui bei ramiam valgymui ypač trukdo įvairūs pašaliniai dirgikliai, pavyzdžiui, nuolat įjungtas televizorius, kompiuteris, telefonas ar skaitiniai. Visi šie pašaliniai veiksniai nukreipia dėmesį ir koncentraciją nuo valgymo proceso. „Sąmoningas valgymas yra pirmasis žingsnis link pokyčių“, – patikina dietologė B. Jarašūnė.

Renginio organizatorių nuotr.
Renginio organizatorių nuotr.

Pokyčių per naktį nebūna. Pasak gydytojos dietologės B. Jarašūnės, maitinantis sveikai svarbu per daug neįsitempti. „Juk sveika mityba – ne kasdienė kova ar minų laukas, kai suvalgius kažką „ne to“ sugriūna visa sistema“, – šypsosi ji. Gydytoja pataria nepamiršti, kad mūsų sveikatą lemia ne vienkartiniai „susilaikymai“ ar griežtos poros savaičių trukmės dietos, o kasdieniniai įpročiai. „Norint pakeisti seną ir įtvirtinti naują įprotį, prireiks mažiausiai šimto dienų. Pasikeitimai yra stabiliausi, kai jie diegiami pamažu, o ne per naktį norint pakeisti visą savo maitinimąsi“, – tikina B. Jarašūnė.

Rinkitės natūralumą. Anot dietologės B. Jarašūnės produkto „sveikumas“ priklauso nuo jo sudėties, perdirbimo laipsnio bei suvalgomo kiekio. Akivaizdu, jog mažiausiai apdoroti produktai – daržovės, vaisiai, kruopos, riešutai, sėklos, žuvis, mėsa ar kiaušiniai, sveikatai bus daug palankesni negu gausiai apdoroti (tokie kaip dešrelės, rafinuotų miltų bei cukraus gaminiai ir pan.)

Taigi sveika mityba susideda iš daugybės veiksnių, savęs stebėjimo ir sveikesnių pasirinkimų. Norėdami maitintis sveikiau, parduotuvėje nepraeikite pro daržovių skyrių, rinkitės sveikatai palankius augalinius riebalus ir lentynose ieškokite rakto skylutės ženklu pažymėtų produktų.

Keletas receptų, kurie gali būti jūsų naujame valgiaraštyje:

VERDU KEPU_11-534 copy

Pikantiškų avinžirnių ir pomidorų salotos

VERDU KEPU_11-172 copy

Orkaitėje kepti baklažanai su žolelių padažu

VK_12-439_2

Mirkyti grikiai su troškintais vaisiais

 

The post Dietologė be užuolankų: „Jei tai darysite, pasikeis viskas – figūra, oda ir nuotaika“ appeared first on VMG online.

Dalykas, kurio detektyvas Erkiulis Puaro pasigestų šiuolaikinio žmogaus mityboje

$
0
0

Vienas žymiausių literatūros personažų Erkiulis Puaro, kurio nuotykiai kine buvo ekranizuoti ne kartą, turi aibę pačių keisčiausių savybių ir pomėgių. Mityba – ne išimtis.

Dviprasmiškas, komiškas, skrupulingai planuojantis savo finansus (banko sąskaitoje visada laikydavo 444 svarus, 4 šilingus ir 4 pensus) pedantas – tokį personažą sukūrė žymioji detektyvų autorė Agata Kristi.

„Negaliu valgyti šių kiaušinių. Jie visiškai skirtingo dydžio“, – ne kartą sakė kiek anksčiau nei 1920-aisiais atsiradęs personažas.

Naujausiame pagal Agatos Kristi romaną sukurtame filme „Žmogžudystė Rytų eksprese“ (Murder on the Orient Express, 2017) pamatysite charizmatiškąjį ūsuotį įkūnijo aktorius Kennethas Branaghas.
Naujausiame pagal Agatos Kristi romaną sukurtame filme „Žmogžudystė Rytų eksprese“ (Murder on the Orient Express, 2017) charizmatiškąjį ūsuotį įkūnijo aktorius Kennethas Branaghas.

2 simetriški virti kiaušiniai, tobulos formos šviesios duonos riekelės ir džemas kiekvieną rytą būdavo ant detektyvo pusryčių stalo. Užkietėjęs pedantas buvo simetrijos ir formų vergas, todėl nepakentė, jei vištų kiaušiniai yra nevienodi, o duonos riekelės nesimetriškos. Geriau nieko, nei bet kas, nes valgymas yra ritualas su savomis taisyklėmis. Taip pasakytų Puaro. Išmintingi žemaūgio principai šiandien, kai aplink begalė pagundų ir skubėjimo, suskamba kaip niekada aktualiai.

Be abejo, žinant Puaro maniją simetrijai ir kvadrato formos daiktams, šio fikcinio personažo elgesį šiandien galima būtų įvardyti kaip obsesinio kompulsinio sutrikimo apraiškas…

Belgas nebūtų belgas, jei nemėgtų šokolado! Detektyvas elegantiškai siurbčiodavo karštą šokoladą ir silpną žolelių arbatą su 3 šaukšteliais cukraus (nemažai, ar ne?). Taip pat mėgo juodųjų serbentų (pranc. sirop de cassis) ir mėtų likerius. La dolce vita, ne kitaip.

Garsųjį detektyvą klasika tapusiame televizijos seriale „Puaro“ (Poirot, 1989-2013) 24-erius metus vaidino tas pats aktorius Davidas Suchet.
Garsųjį detektyvą klasika tapusiame televizijos seriale „Puaro“ (Poirot, 1989-2013) 24-erius metus vaidino tas pats aktorius Davidas Suchet.

Nors gurmanas ir keikė angliškus pusryčius, tačiau mėgo šioje šalyje auginamus obuolius. „Anglai, mano drauge, savo virtuvės neturi. Jie turi tik maistą. Mėsa perkepta, daržovės per daug minkštos, sūris nevalgomas“, – viename epizode rafinuotasis savimyla aiškino savo draugui Hastingsui.

 

The post Dalykas, kurio detektyvas Erkiulis Puaro pasigestų šiuolaikinio žmogaus mityboje appeared first on VMG online.

Ištikimi restorano „Dublis“ gerbėjai nustebs: jis atsinaujino, ir smarkiai!

$
0
0

Jau kurį laiką restorano „Dublis“ lankytojai Vilniaus Trakų gatvėje tik paklibindavo durų rankeną ir nueidavo kas sau, nes jos buvo užrakintos, o skelbimas ant durų įspėjo, kad vyksta atsinaujinimo darbai. Nors buvo svarstančių, kad su restorano atnaujinimu reikalai užtruks, kaip su legendiniu Vilniaus gatvės remontu, iš tiesų „Dublis“ atvėrė duris ir pasiūlė netikėtą, o kartu labai paprastą naujovę.

Restorano "Dublis" nuotr.
Restorano „Dublis“ nuotr.

Nuo šiol restoranas siūlys visos dienos meniu. Restorano svečiai galės rinktis iš skirtingų pusryčių pasiūlymų ir gurmaniškų sumuštinių meniu, o pietums ir vakarienei bus siūlomas „a la carte“ meniu. Naujieji „Dublio“ patiekalai sukurti kartu su garsaus danų virtuvės šefo Clauso Meyerio komanda.

17_Dublis

„Tapome demokratiškesni. Šiandien restoranai visame pasaulyje siekia būti arčiau savo klientų, arčiau produktų tiekėjų, arčiau tos vietos, kurioje jie veikia. Mūsų siekis – plėtoti vietinę maisto kultūrą ir išnaudoti tuos unikalius dalykus, kurių nerasite niekur kitur pasaulyje. Tuo pačiu metu norime restorano svečiams suteikti galimybę mėgautis aukšto lygio virtuvės patiekalais ištisą dieną, todėl nuo šiol, užsukę į restoraną bet kuriuo dienos metu, jie ras atitinkamam metui skirtą meniu“, – teigia restorano „Dublis“ bendraturtis Nielsas Peteris Pretzmannas.

Restorano "Dublis" nuotr.
Restorano „Dublis“ nuotr.

Nuo šiol „Dublis“ duris atvers nuo ankstyvo ryto ir dienos pradžioje į restoraną užsukusiems svečiams siūlys rinktis iš pusryčių meniu, kuriame yra klasikinių pusryčių, taip pat „Dublio“ ir „new nordic“ pusryčių pasiūlymai. Pageidaujant bus galima pasirinkti ir atskirus pusryčių patiekalus bei pusrytinius skanėstus, įskaitant prancūzišką ragelį, bandelę su cinamonu ar traškią duonelę „knækbrød“ su sūrio kremu.

Restorano "Dublis" nuotr.
Restorano „Dublis“ nuotr.

Dar viena naujovė – skandinaviško stiliaus sumuštiniai „smørrebrød“, kuriuos dienos metu bus galima užsisakyti iš „Dublio“ sumuštinių baro. Pasirinkimui siūloma net keliolika skirtingų gurmaniškų sumuštinių su rūkyta lašiša, sūdyta jautiena, kiaulienos nugarine, marinuota silke ir kitais produktais.

Restorano "Dublis" nuotr.
Restorano „Dublis“ nuotr.

Vėlesniu dienos metu į restoraną užsukę svečiai galės rinktis ir iš įprasto „a la carte“ meniu, kuriame galima rasti šaltų užkandžių, sriubų, karštų patiekalų ir desertų. Taip pat bus galima pasirinkti iš kelių virtuvės šefo atrinktų ir suderintų patiekalų, prie kurių „Dublio“ komanda padės užsisakyti pageidaujamą gėrimo rūšį.

Restorano "Dublis" nuotr.
Restorano „Dublis“ nuotr.

Šie restorano „Dublis“ pokyčiai susiję su praėjusių metų rudenį paskelbta partneryste su C. Meyeriu ir jo komanda. Tuo metu šalies sostinėje viešėjęs garsus virtuvės šefas teigė, kad jo tikslas prisidėti kuriant tokį restoraną, kuris padėtų skleistis vietos virtuvei ir formuotų lietuvišką kulinarinę kultūrą.

Naujoji restorano „Dublis“ veiklos kryptis paremta prieš gerą dešimtmetį progresyvių Danijos virtuvės šefų, tarp kurių buvo C. Meyeris ir tuometis jo partneris restorano „Noma“ įkūrėjas René Redzepi, suformuluotu naujuoju Šiaurės šalių virtuvės manifestu („New Nordic Food Manifesto“).

Restorano "Dublis" nuotr.
Restorano „Dublis“ nuotr.

Pagrindiniai „new nordic“ manifesto akcentai – šviežias, sveikas ir autentiškas maistas, kurio skiriamasis bruožas yra vietiniai, atitinkamą sezoną atspindintys produktai. Būtent šie principai padėjo Šiaurės šalių virtuvėms pelnyti pripažinimą visame pasaulyje.

 

The post Ištikimi restorano „Dublis“ gerbėjai nustebs: jis atsinaujino, ir smarkiai! appeared first on VMG online.

„Instagram“: nerealūs drebučiai, arba tokios šaltienos jūsų močiutė tikrai nesapnavo

$
0
0

Drebučių desertai atrodo nuobodi seniena, ką jau kalbėti apie „rimtesnius“ patiekalus, tokius kaip šaltiena. Netikėtai atradę @gelatinartmarket 3D šedevrus, akimirksniu pakeitėme savo nuomonę. Tokių drebučių dar nebuvome regėję savo akyse!

Stebina ir tai, kad įmantriai atrodantį skanėstą galima pasigaminti patiems už visai nedidelę kainą. Drebučių dekoravimo technika užsiimantys entuziastai savo „Facebook“ paskyroje rašo, kad tokio skanėsto savikaina siekia vos 5 dolerius.

Internetiniame puslapyje drebučių meistrai pateikia vaizdines instrukcijas, receptus ir prekiauja visais reikalingais įrankiais (formomis, švirkštais) bei medžiagomis (aromatais, spalvomis). Paganykite akis ir jūs!






The post „Instagram“: nerealūs drebučiai, arba tokios šaltienos jūsų močiutė tikrai nesapnavo appeared first on VMG online.

Linas Ginaitis žino receptą, kuris saugo nuo ligų ir papildomų kilogramų

$
0
0

TV laidų vedėjas, vienintelės padavėjų akademijos Baltijos šalyse „VMG padavėjų akademija“ iniciatorius Linas Ginaitis dalijasi savo slaptais receptais, kaip nesusirgti ir nepriaugti papildomų kilogramų žiemą. Tam padeda net briedžių ragai!

Karštos salotos su terijakio padažu ir lašiša

Tavo geriausi kovos su virusais ir lašiniais įrankiai?

Pirmas dalykas yra sportuoti. Sportuoti, sportuoti ir dar kartą sportuoti! Rasti mėgstamą sporto šaką žiemą. Bandyti žaisti ledo ritulį, atrasti naujovių. Yra labai geros treniruotės – „get fit“. Ryte daryti mankštą. Žinoma, sveika mityba. Mano greita medžiagų apytaka, todėl, nors valgau bet ką, kol kas man dar sekasi išvengti lašinių. Žiemą reikėtų valgyti kuo kaloringesnį maistą ir gerti vitaminus. Aš geriu „Cigapan Sport“. Tai – rusiški vitaminai su elnių ir briedžių ragų milteliais (juokiasi). Papildo energija. Sportininkai, ledo ritulininkai juos naudoja.

imbieras

Kaip gelbėtis, kai kabinasi peršalimas?

Kai pradeda kirsti liga, tuomet gaminu šį užtaisą: pasiimu daug imbiero, jį nusilupu, supjaustau arba sutarkuoju, įspaudžiu apie 5 citrinas ir įdedu daug medaus.

silke

Kokie patiekalai tau labiausiai asocijuojasi su žiema?

Silkė „pataluose“. Nors ir ne patiekalas, bet mandarinai…

tailandietiškai

Ar kepi sausainius?

Nesu saldumynų mėgėjas – man geriau kepta duona su česnaku. Su šaltuoju laikotarpiu asocijuojasi žuvis, taip pat aštrios sriubos – „Tom Yam“, „Maeuntang“, troškiniai su raudonuoju ir žaliuoju kariu.

sriuba1

Ar mėgsti gaminti? Koks patiekalas yra tavo vizitinė kortelė?

Labiausiai patinka gaminti sriubas, nes pavyksta. Firminė – raugintų kopūstų. Turbūt perėmiau iš savo tėčio, nes jis labai skaniai jas ruošdavo. Apskritai gaminti mėgstu, bet improvizuojant: pridėti kitų žolelių nei tų, kur įprasta, marinuoti su imbieru ir panašiai.

 

 

The post Linas Ginaitis žino receptą, kuris saugo nuo ligų ir papildomų kilogramų appeared first on VMG online.


Receptas, po kurio pamilsite vištų kepenėles

$
0
0

VMGonline.lt nusprendė sugriauti mitą, esą subproduktai yra menkaverčiai ir dėmesio neverti ingredientai. Todėl kas kartą supažindinsime su pagrindinėmis jų rūšimis ir pasiūlysime kūrybiškus receptus, kuriuos galėsite išbandyti namuose. Pirmajame recepte naudojome jaučio liežuvį, šįkart plačiau papasakoję apie vištų kepenėles siūlysime pamėginti paruošti kepenėlių paštetą.

Nors kepenėlės kritikuojamos dėl aukšto cholesterolio kiekio (100 g yra 380 mg; kiaušiniuose cholesterolio daugiau nei 400 mg), tačiau jose yra ir sveikatai naudingų medžiagų. Taigi svarbiausia saikingas vartojimas ir balansas su mažiau cholesterolio turinčiais produktais.

Argumentai „už“:

  • Sudėtyje yra vitamino A, kuris svarbus gerai akių sveikatai palaikyti.
  • 30 g vištų kepenėlių yra 120 proc. vitamino B12.
  • Folio rūgštis (vitamino B9). 60 proc. pastarojo vitamino dienos normos galite gauti suvalgydami apie 30 g vištų kepenėlių. Ji ypač svarbi besilaukiančioms moterims, reikalinga naujų ląstelių susidarymui, organizmo augimui.
  • Turi geležies, todėl neretai yra rekomenduojamas sergantiems mažakraujyste.

pastetas

Vištų kepenėlių paštetas

400 g vištienos kepenėlių

50 g sviesto

200 g grietinėlės

2 svogūnų

2 skiltelių česnako

100 g džiovintų spanguolių

50 g moliūgų sėklų

1 šviežio čiobrelio šakelės

žiupsnelio druskos, pipirų

aliejaus (kepti)

  1. Vištienos kepenėles gerai nuplaukite, užmerkite pasūdytame vandenyje ir palaikykite apie valandą.
  2. 1 didelį svogūną supjaustykite ir pakepkite su aliejumi, įdėkite traiškytas česnako skilteles ir šakelę čiobrelio, pabarstykite druska ir pipirais. Įdėkite kartu kepti nusausintas kepenėles ir kepkite, kol šiek tiek paskrus. Nuolatos pamaišykite.
  3. Įpilkite grietinėlę, šiek tiek pagarinkite ir sutrinkite elektriniu trintuvu. Įdėkite dar mėgstamų prieskonių ir sviesto, dar šiek tiek patrinkite, kad gerai viskas išsimaišytų.
  4. Likusį svogūną supjaustykite kubeliais ir pakepkite keptuvėje kartu su džiovintomis spanguolėmis.
  5. Kai apkeps, sumaišykite su kepenėlių paštetu ir perdėkite į stiklinius indus. Papuoškite kepintomis moliūgų sėklomis.

 

The post Receptas, po kurio pamilsite vištų kepenėles appeared first on VMG online.

Ką valgo žydai? Iš specialisto išgirdę atsakymą nustebsite (laidos įrašas)

$
0
0

Lietuviai ir žydai ne vieną šimtmetį gyveno šalia. Nenuostabu, kad iš žydų perėmėme ir jų maisto tradicijas, tapusias lietuvių virtuvės dalimi.

„Judaizme maistas yra kaip tarnavimas Dievui – maistas laiminimas prieš valgį ir po jo“, – sako Lietuvoje gyvenantis izraelietis Danielis Lupshitzas, kuris laidoje „Skonio iššūkis“ papasakos apie judaizme veikiantį maisto kanoną, t. y. kas leistina valgyti religingiems žydams.

Ar žinojote, kad tikintys žydai nevalgo jūrų gėrybių?

Su juo nagrinėsime, kas yra košerinis maistas ir vynas, ieškosime atsakymo, kodėl Vilniuje vis dar nėra žydų virtuvės restorano ir kodėl pats D. Lupshitzas, gyvendamas pagal kanoną ir atsisakydamas daugelio dalyko, nesijaučia suvaržytas. Taip pat išgirsite praktinių patarimų keliaujant po Izraelį.

Nuo šių metų kas mėnesį laidoje „Skonio iššūkis“ kalbinsime po vieną kitos tautos, kurios turėjo įtakos lietuvių virtuvei, atstovą.

Laidos „Skonio iššūkis“ klausykitės kiekvieną ketvirtadienį, 16.05 val., „Žinių radijo“ eteryje.

The post Ką valgo žydai? Iš specialisto išgirdę atsakymą nustebsite (laidos įrašas) appeared first on VMG online.

Atsakymo, kaip išvirti skaniausią karštąjį šokoladą, ieškojome teatre

$
0
0

Neseniai rašėme apie Erkiulį Puaro, kuris yra didelis karštojo šokolado aistruolis. Jo įkvėpti nutarėme kartą ir visiems laikams išsiaiškinti, kaip išvirti patį skaniausią, kad patiktų net ir gurmaniškajam detektyvui. Kojos mus nunešė net iki Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT), kur, žmonės kalba, verdamas pats skaniausias, legenda vadinamas gėrimas.

Pasirodo, kad LNOBT karštasis šokoladas ruošiamas jau nuo 1984–1985 m., o jo recepto autorė yra technologė Audronė Jupatovienė. Įmonės „Opera“ direktorė Regina Rakštienė, kurią kalbiname siekdami iškvosti dieviškąjį receptą, sako, kad idėja gaminti karštąjį šokoladą kilo dėl to, kad antrame teatro aukšte veikiančioje kavinėje nebuvo jokių karštųjų gėrimų, tik saldumynai ir šampanas. Taip susiklostė dėl to, kad projektuojant teatro pastatą į antrąjį aukštą nebuvo numatytas vandens tiekimas. Tvarka nepasikeitė iki šiol: pirmame aukšte lankytojai gali įsigyti kavos, salotų ir kitų užkandžių, o karštojo šokolado – antrame ir trečiame.

Bendrovės „Opera“ direktorė Regina Rakštienė. Valerijos Stonytės nuotr.
Bendrovės „Opera“ direktorė Regina Rakštienė. Valerijos Stonytės nuotr.

„Niekada nepamiršiu dienos, kai pradėjome prekiauti karštuoju šokoladu. Išvirtą masę pylėme į kiniškus termosus su paukščiais, kuriuos atsiveždavome iš užsienio. Iš jų pilstėme į stiklines vyno taures auksiniu krašteliu. Nors tuo metu lietuviai dar nežinojo, kas yra karštasis šokoladas, tačiau mūsų eksperimentas pavyko – pasklidęs kvapas jau pirmąją dieną suviliojo visus, o išvirto kiekio, kuris tilpo į vieną termosą, pritrūko“, – prisimena direktorė.

Ponia Regina atskleidžia, kad per vieną vakarą teatro kavinėje, kurią iš sentimentalumo norisi vadinti bufetu, išpilstoma mažiausiai 200 puodelių. Esant dideliam žiūrovų skaičiui, paruošiama 700 vienetų. Skaičiai mums patinka, tęsiame toliau: į vieną „Lavazza“ puodelį įpilama 80 miligramų ištirpusio šokolado, o jo kaloringumas, anot direktorės, yra apie 500 kalorijų. Šis faktas mūsų per daug nenudžiugina, tad mėginame nukreipti temą.

„Pažiūrėkite į Sigitos (barmenė Sigita Mačiulienė – VMGonline.lt past.) figūrą. Ji karštąjį šokoladą verda jau 30 metų. Šokolado kalorijos sudega stebuklingu būdu. Kai pati jį lapnojau kiekvieną dieną, svėriau 55 kilogramus. Dabar, kai prie baro nebedirbu ir šokolado nebeverdu, figūra pasikeitė“, – juokaudama mus ramina direktorė.

Karštą šokoladą teatre gali virti dvi barmenės. Viena jų – Sigita Mačiulienė. Valerijos Stonytės nuotr.
Karštą šokoladą teatre gali virti dvi barmenės. Viena jų – Sigita Mačiulienė. Valerijos Stonytės nuotr.

Nekantraujame ir klausiame apie ingredientus. „Į sudėtį įeina šokoladas, grietinėlė, teatro dvasia, daug meilės ir sąžiningumo“, – atsako ponia Regina. Nepasiduodame ir klausiame tiksliau. Sužinome, kad legendiniam receptui naudojamas 80 proc. kakavos turintis šokoladas ir 30 proc. „Žemaitijos pieno“ grietinėlė, kuri suplakama specialiais plaktuvais. Anot direktorės, jokie priedai nenaudojami ne tik verdant karštąjį gėrimą, bet ir gaminant kitą desertą „iš senų laikų“. Todėl abiem skanėstais drąsiai gali gardžiuotis mažieji žiūrovai.

Šokoladą virti yra išmokytos dvi barmenės – Aldona Račickienė ir Sigita Mačiulienė. Ši čia dirba nuo 1985-ųjų. Sigita pasakoja, kad svečiai labai dažnai teiraujasi šokolado recepto ir daugelis jų skundžiasi, kad patiems išsivirti skanaus niekaip nepavyksta.

Valerijos Stonytės nuotr.
Valerijos Stonytės nuotr.

„Išgirdus, ką deda – sviestą, pieną, kakavą, o kai kurie net kepina miltus – nesistebiu, kodėl rezultatas nedžiugina“, – sako barmenė, šokoladą ragaujanti kasdien. Dirbdama prie baro Sigita yra išgirdusi įvairiausių LNOBT šokolado sudėties versijų, esą dedamas sviestas, kakava ar cinamonas. Spėjimai lieka spėjimais, nes recepto darbuotoja niekam neišduoda.

Direktorė tikina, kad mažo kiekio to paties skonio šokolado, koks parduodamas teatre, paruošti nepavyksta net jai. Ruošiant didelį kiekį specialiuose puoduose šokoladas išverda skanesnis. Pašnekovė tikina, kad plytelę šokolado galima suvalgyti bet kur, tačiau karštojo šokolado gėrimas prilygsta ceremonijai: reikia ateiti į teatrą, pažiūrėti spektaklį, būti pakiliai nusiteikusiam. Panašu, jog šokoladinio gėrimo paslaptį išsiaiškinome, tačiau teks susitaikyti su faktu, kad legendinio skonio į namus neperkelsime.

The post Atsakymo, kaip išvirti skaniausią karštąjį šokoladą, ieškojome teatre appeared first on VMG online.

TOP 7 geriausi VMG mėsainių receptai

$
0
0

Neturintiems fantazijos mėsainis tėra sumuštinis, susidedantis iš kotleto ir perpjautos bandelės. O tiems, kurie kasdienėje mityboje ieško poezijos ir drąsiai leidžiasi į nuotykius virtuvėje, mėsainis gali turėti šimtus viliojančių pavidalų. Atrinkome jums 7 populiariausius VMG mėsainių receptus – rinkitės, gaminkite ir juos valgydami net prisimerkite iš malonumo.

Mini „burgeriukai“ su mocarela, tunu ir apelsinais

Screen Shot 2018-01-14 at 20.53.43

„Ramen burger“

ramen burgeris mesainis

Mėsainis su jautiena

mesainis su jautiena Screen Shot 2018-01-14 at 20.30.10

Mėsainis su vištiena

Mėsainis su vištiena

Meksikietiškas mėsainis

mesainis

Niujorkietiškas mėsainis

tradicinis niujorkietiškas mėsainis

 

 

 

Mėsainis su lazdynų riešutais ir vyšnių padažu

Mėsainis su lazdynų riešutais ir vyšnių padažu

 

 

 

 

 

 

The post TOP 7 geriausi VMG mėsainių receptai appeared first on VMG online.

Dar galite suspėti įsigyti prabangiųjų „Dolce & Gabbana“ makaronų

$
0
0

„Šeima, makaronai ir Italija!“ (it. La Famiglia, La Pasta, e L’Italia!) – tokiu šūkiu dizainerių Domenico Dolce ir Stefano Gabbana duetas kviečia susivilioti pirkti riboto kiekio makaronų liniją. Bendradarbiaudami su žinomu makaronų gamintoju „Pastificio di Martino“, „Dolce&Gabbana“ sukūrė ne receptūras ar naujus skonius, tačiau ėmėsi to, ką išmano geriausiai – dizaino.

Trijų formų makaronams (spaghetti, paccheri, penne mezzani rigate) žymieji kūrėjai sukūrė pakuočių ir prijuostės dizainą. Dovanų komplekto kaina, į kurį įeina 5 pakuotės visų trijų tipų makaronų ir prijuostė, yra 120 eurų. Komplektų kiekis – 5 tūkst.

 

Ant makaronų pakuočių vaizduojama žavi brunetė, primenanti italų ikoną Sophią Loren. Raudoną suknelę ir skarelę dėvinti moteris rankose laiko spagečių su pomidorų padažu lėkštę. Pakuotę puošia ne tik Pietų Italijos simboliai, spalvingos plytelės, bet ir žymios vietos iš kitų šalies regionų – Venecijos kanalai, Pizos bokštas, Koliziejus ir Milano katedra. „Sydney Herald Morning Herald“ rašo, kad partnerius sieja dvejų metų kontraktas. Šiam šaltiniui įmonės direktorius Guiseppe di Martino sakė, kad tai – tik pradžia.


Makaronų arba dovanų rinkinius galima įsigyti Neapolyje (šalia jo, Gragnano miestelyje, yra įsikūrę „Pastificio di Martino“), Bolonijoje esančiose „Pastificio di Martino“ krautuvėlėse. Užsienio pirkėjai stilingųjų makaronų gali ieškoti Londone esančiame „Harrods“ arba įsigyti internetu.

 

 

 

The post Dar galite suspėti įsigyti prabangiųjų „Dolce & Gabbana“ makaronų appeared first on VMG online.

Netikėtas ingredientas: jį įmetę į sriubą ar padažą, gausite fantastiškai gardų rezultatą

$
0
0

VMGonline.lt nusprendė sugriauti mitą, esą subproduktai yra menkaverčiai ir dėmesio neverti ingredientai. Todėl kas kartą supažindinsime su pagrindinėmis jų rūšimis ir pasiūlysime kūrybiškų receptų, kuriuos galėsite išbandyti namuose. Pirmajame recepte naudojome jaučio liežuvį, papasakojome apie vištų kepenėles, o šįkart siūlysime pamėginti paruošti slyvų padažą iš vištienos kaklelių.

Vištos kaklas, vitamino B3 šaltinis, turi daug jungiamojo audinio. Kadangi yra plonas ir nedidelis, todėl greitai paruošiamas. Iš jo išvirtas sultinys yra ryškus ir intensyvus. Kepdami kakliukai per daug apskrunda ir sudžiūsta, tačiau verdant atsiskleidžia visu grožiu. Taigi geriausia jo sultinį naudoti padažams ir sriuboms. Tiesa, žydai aškenaziai vištienos kaklelius kemša ir ruošia patiekalą „hetzel“.

Vištienos kakleliai prisikėlė naujam gyvenimui ir neketina nusileisti jaučio uodegoms ir kitiems delikatesams!

Slyvų padažas


800 g vištienos kaklelių

2 svogūnų

1 galvos česnako

2 morkų

kelių pomidorų

2 bulvių

200 g džiovintų slyvų

įvairių žolelių

druskos, pipirų

  1. Vištienos kakliukus gerai nuplaukite, nuvarvinkite ir sudėkite į kepimo skardą. Kepkite iki 200 °C įkaitintoje orkaitėje apie 15 min.
  2. Sudėkite likusius stambiai pjaustytus produktus ir dar kepkite 10 min.
  3. Perdėkite skardelės turinį į puodą, užpilkite vandens, kad apsemtų dvigubai daržoves bei kaklelių masę, ir virkite, kol sultinys sutirštės ir taps panašus į padažo konsistenciją.
  4. Pagardinkite druska ir pipirais, galite įpilti šlakelį brendžio.

 

The post Netikėtas ingredientas: jį įmetę į sriubą ar padažą, gausite fantastiškai gardų rezultatą appeared first on VMG online.

Artėja Nacionalinė kukurūzų spragėsių diena! Kaip juos gardžiai paruošti namuose?

$
0
0

Nors iki 90-osios „Oskarų“ teikimo ceremonijos laiko dar daug – šiais metais ji vyks kovo 4-ąją – tačiau ar žinojote, kad kasmet sausio 19 d. yra minima Kukurūzų spragėsių (spragintų kukurūzų) diena? Puiki proga jų pasiruošti! Apie kalorijas šįkart – nė žodžio.

Kas yra kukurūzų spragėsiai? Tai – aukštoje temperatūroje sprogę kukurūzų grūdai. Grūde esanti krakmolo dalelė turi vandens. Ją pakaitinus iki 200 laipsnių, užviręs vanduo virsta garais, kurie plečiasi ir susprogdina kietą luobelę. Grūdas atsiveria, pakeičia apimtį, įgauna nenuspėjamą formą ir sustingsta.

Trumpa istorija. Majų, actekų ir kitoms Amerikos žemyno civilizacijoms kukurūzai buvo pagrindinis produktas, sudaręs 50–70 proc. jų raciono. Iš jų gamino miltus, sriubas, troškinius, net alų. Tad ne taip stebina faktas, kad popkorną jie žinojo jau tada. Tačiau kukurūzų mašina pirmąkart buvo išbandyta tik 1885 m. Spraginti kukurūzai kurį laiką buvo pusryčių maistas, dovana ir dažnas užkandis ant šventinio stalo. Tik vėliau, Didžiosios depresijos laikotarpiu (1929–1933 m.), spragintais kukurūzais buvo masiškai pradėta prekiauti kino teatruose. Saldainiams ir panašiems saldumynams amerikiečiai paprasčiausiai neturėjo pinigų, todėl rinkosi pigiausios pramogos ir pigiausio užkandžio komplektą. Taip suspindo popkorniškoji žvaigždė.

Ingredientai. Kukurūzų spragėsiams paruošti reikia vos kelių ingredientų – kukurūzų grūdų, sviesto (galima naudoti ir išvalytą sviestą „ghi“), neutralaus skonio aliejaus (norintiems sveikesnio varianto puikiai tiks kokosų aliejus) ir cukraus (visuomet geriau smulkus, pavyzdžiui, miltelinis arba kavamalėje sumaltas paprastas baltasis cukrus), druskos arba prieskonių, t. y. šie ingredientai priklausys nuo to, kokio skonio spragėsiai ruošiami. Nesileidžiant į sudėtingesnių skonių paieškas, mėgstantys aštriau gali spragėsius gardinti aitriųjų paprikų milteliais, įprastiems sūriems pakaks druskos, o saldiems tinka cinamonas, sumaišytas su cukrumi. Įdomesnės pagardų kombinacijos:

          • žaliosios citrinos sultys + šviežia kalendra + druska + aitrioji paprika

 

 

          • juodojo šokolado traškučiai (angl. chips) + Himalajų druska

 

 

          • liofilizuotos braškės + juodojo šokolado traškučiai + kokosų aliejus

 

 

          • kario milteliai + rudasis cukrus + maltas imbieras + sviestas

 

 

 

Ruošimo procesas. Pasiruošę prieskonių mišinį, ant nedidelės ištirpinkite sviestą ir įmaišykite į jį prieskonius. Gerai sumaišykite. Į puodą įpilkite aliejų, suberkite grūdus, uždėkite dangtį (būtinai!), pakratykite ir – ant viryklės. Reguliariai puodą papurtykite. Priešingu atveju spragėsiai pridegs. Turite girdėti kukurūzų sėklų sproginėjimą. Kai kukurūzai nurims, sukratykite dar kartą, nuimkite puodą nuo kaitvietės ir pilkite į indą, kuriame patieksite. Greitai užpylę sviestą su prieskoniais, viską gerai sumaišykite.

Dabar beliko susirangyti ir išsirinkti filmą arba serialą!

 

 

The post Artėja Nacionalinė kukurūzų spragėsių diena! Kaip juos gardžiai paruošti namuose? appeared first on VMG online.


Ekspertė išdavė tikro kebabo paslaptį: jokio padažo, ir tai – tik pradžia

$
0
0

Praėjusią savaitę skelbėme kebabų reido įspūdžius – įvairiose Vilniaus vietose vertinome, ko gero, vieną populiariausių greitojo maisto patiekalų Lietuvoje. Rimtai susidomėję kebabų tema, nutarėme išsiaiškinti, kokie kebabai yra savo gimtinėje, Turkijoje, o kokie – čia.

Konsultacijos kreipėmės į Jolitą Koruklu, tinklaraštininkę ir knygos „Turkijos virtuvė“ autorę, kuri jau 10 metų gyvena Stambule.

Jolita Koruklu. Asm. albumo nuotr.
Jolita Koruklu. Asm. albumo nuotr.

Jolita, kokie yra pagrindiniai kebabų tipai?

Turkijoje kebabais vadinami bet kokie avienos, jautienos ar vištienos patiekalai, kurie yra kepti ant žarijų arba krosnyje. Jautiena dažnai smulkiai kapojama, aviena ar vištiena pateikiama pjaustyta gabaliukais. Dažnai kartu su mėsa kepamos daržovės, tokios kaip baklažanai, paprikos, svogūnai ir pomidorai. Populiariausios kebabų rūšys – aštrusis Adanos arba švelnus Urfos kebabas, kur jautiena kapojama su avienos riebalais, paprika ir svogūnais iki vientisos masės. Ji tampa tokia lipni, kad puikiausiai išsilaiko ant plokščio iešmo. Chatajaus regione kapotą mėsą kepa panašiai, tačiau ant kepimo popieriaus krosnyje. Šis kebabas vadinamas „kağıt kababi“ (liet. kebabas ant popieriaus). Jautienos maltinukai, suverti ant iešmo kartu su baklažano riekelėmis, vadinami „patlıcan kebabı“, avienos arba vištienos gabalėliai ant iešmo – „şiş kebabı“, o ypač maži gabalėliai ant iešmo – „çop kebabı“. Panašiai kepamos avies arba jaučio kepenėles, kurios visada patiekiamos su svogūnų salotomis. „Döner kebab“ yra populiariausias greitasis kebabas, nes jis lėtai kepamas ant vertikalaus besisukančio iešmo. Čia paprastai naudojama jautiena ir vištiena. Bodrumo tipo „döner“ kebabai gali būti sluoksniuojami su pomidorų ir paprikų riekelėmis. Aviena, kepama ant horizontalaus besisukančio iešmo, vadinama „çağ kebabi“.

Kuo skiriasi kebabai Lietuvoje ir Turkijoje? Kaip juos vertinate?

Lietuvoje kebabais vadinami tik „döner“ kebabai, o Turkijoje jų pasirinkimas gausesnis. Man skaniausi ant žarijų kepti kebabai arba „Iskender“ kebabas, kuris yra toks pat, kaip „döner“, tačiau patiektas ant šviežios šviesios duonos, vadinamos „pide“, ir aplietas pomidorų padažu bei tirpintu sviestu. Lietuvoje kebabą valgiau tik kartą, nes manau, kad čia yra geresnių patiekalų nei „döner“ kebabai.

Jolitos Koruklu nuotr.
Jolitos Koruklu nuotr.

Kokios daržovės tradiciškai būna döner dürüm tipo kebabo viduje?

„Döner“ kebabai patiekiami su smulkintomis traškiomis romaninėmis arba „Iceberg“ salotomis, keliomis pomidoro riekelėmis, keliomis raugintų agurkų riekelėmis, plonai pjaustytais svogūnais. Kartais galite rasti kelias skrudintas bulvytes. Padažai nededami, tačiau prieš susukant Chatajaus arba Adanos tipo „döner“ kebabą, lavašas aptepamas paprikų ir pomidorų padažu. Įprastai patiekiamas su keliomis aitriosiomis paprikomis ir jogurto gėrimu, kuris vadinamas airanu.

Į ką lietuviams vertėtų atkreipti dėmesį perkant kebabą čia, Lietuvoje?

Pirkti kebabą – sėkmės reikalas. Ne visada matosi, kokios kokybės mėsa buvo naudojama. Jei ji kokybiška, neperkepta, o lavašas šviežias, tuomet tik netinkami padažai gali sugadinti skonį.

Kokie padažai labiausiai tinka prie kebabų? Ar tokie, kokie naudojami Lietuvoje – česnakinis, pikantiškas ir pan. – naudojami Turkijoje?

Padažai turkiškuose kebabuose nenaudojami.

Jolitos Koruklu nuotr.
Jolitos Koruklu nuotr.

Kaip atrodo įprasta turkiška kebabinė?

„Döner“ kebabą galite nusipirkti paprastoje nedidelėje užeigėlėje, kuri net gali neturėti stalų. Tačiau bet kuris tradicinis turkiškas restoranas turės bent kelių rūšių kebabus, patiektus ant čia pat krosnyje keptos duonos, svogūnų salotų ir aitraus pagardo iš pomidorų ir paprikų. Tokie restoranai gali būti tiek niekuo neišsiskiriantys, tiek prabangūs.

Kiek Turkijoje kainuoja kebabai?

Paprastas „döner“ kebabas gali kainuoti nuo 3 iki 5 eurų, o avienos kebabų kaina gali siekti 10 ar daugiau eurų, priklausomai nuo restorano.

Kaip shawarma ir gyros yra susiję su kebabais?

„Shawarma“ yra vadinami arabiško tipo kebabai, kuriuose yra naudojami arabiški prieskoniai, o „gyros“ yra graikiškas kiaulienos kebabas.

Kur Stambule rekomenduotumėte eiti skanauti kebabo? Gal turite vietą, kurią visuomet rekomenduojate draugams?

Stambule visada rekomenduoju „oçakbaşı“ tipo restoranus, nes, mano manymu, ten galima pajusti autentiškiausią atmosferą, savomis akimis pamatyti, kaip kepama mėsa. Dažniausiai tokių restoranų šefai puikiai nusimano apie mėsos kokybę ir jos gaminimo būdus. Per keliolika minučių ant čia pat rūkstančių žarijų paruošiami visi patiekalai.

 

The post Ekspertė išdavė tikro kebabo paslaptį: jokio padažo, ir tai – tik pradžia appeared first on VMG online.

Viso grūdo produktai: ar žinote, kas jie yra? Tyrimas rodo, kad nelabai

$
0
0

Viso grūdo yra viso grūdo pusryčių javainiuose, ruduosiuose ryžiuose, viso grūdo makaronuose. Tačiau žmonės klaidingai mano, kad ryžiai, riešutai ir bananai irgi yra viso grūdo produktai.

Vienuolikoje šalių atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad daugeliui gyventojų nekyla klausimų apie viso grūdo produktų naudą sveikatai. Deja, gilesnių žinių apie viso grūdo produktus trūksta – nemažai žmonių klaidingai įsitikinę, kad ryžiai, riešutai ar bananai yra viso grūdo produktai.

Valerijos Stonytės nuotr.
Valerijos Stonytės nuotr.

„Cereal Partners Worldwide“ tyrime, kuriame apklausta daugiau nei 16 tūkst. gyventojų, paaiškėjo, kad daugiau nei 8 iš 10 (82 proc.) apklaustųjų mano, kad valgyti viso grūdo produktus yra labai svarbu. Gera žinia, kad pusė šių žmonių mano, jog viso o grūdo produktų suvalgo užtektinai. Viso grūdo maisto produktų naudą ypač palaiko propaguojantys sveiką gyvenimo būdą, norintys sulieknėti žmonės.

Kita vertus, net 83 proc. respondentų nežino, kiek viso grūdo maisto per dieną jie turėtų suvalgyti. Keturi iš dešimties žmonių negalėjo įvardyti, kokiame maiste yra viso grūdo produktų. Tyrėjus ypač suglumino, kad net kas dešimtas žmogus įsitikinęs, kad viso o grūdo produktų galima aptikti bananuose, kas penktas – baltoje duonoje ar riešutuose, kas ketvirtas – sėklose. Tačiau faktai rodo, kad nė vieno iš šių produktų pavadinti viso grūdo maistu negalima.

„Pastaruoju metu apie viso grūdo produktų naudą daug kalbama ir rašoma, tačiau tyrimas parodė, kad žinios dažnai yra nepakankamos, nes nemažai žmonių nežino, kokius produktus galime vadinti viso grūdo maistu, kiek viso grūdo maisto suvartoti per dieną“, – tyrimą apibendrino „Nestle Baltics“ atstovė Ariana Rastauskaitė.

Organizatorių archyvo nuotr.
„Vegfest“ nuotr.

Kiek viso grūdo maisto reikia suvalgyti?

Iš apklaustųjų kiek daugiau nei pusė galėjo įvardyti, jog viso grūdo produktai naudingi dėl savo skaidulų ir lengvinant maisto virškinimą. Tačiau mažiau kaip pusė įvardija teigiamą poveikį širdžiai ir tik 18 proc. apklaustųjų žino, kad viso grūdo produktai gali padėti mažinant pavojų susirgti 2 tipo cukriniu diabetu.

Vis dėlto, nepaisant viso grūdo naudos vartotojams, tik trys šalys yra įsivedusios kiekybinę rekomendaciją viso grūdo produktams – JAV, Nyderlandai ir Danija. JAV rekomenduojama minimali norma – 48 gramai. Tuo tarpu Danija rekomenduoja tarp 64–75 gramų per dieną, priklausomai nuo rūšies.

Norint pasiekti JAV rekomenduojamą minimalią normą, reikėtų pusryčiams suvalgyti dubenį viso grūdo pusryčių javainių, du gabalėlius 100 proc. viso grūdo duonos pietums ir porciją viso grūdo makaronų arba ryžių vakarienei.

ryziai

Skaitykite etiketes

Specialistai pataria atidžiai produktų etiketėse ieškokite kuo daugiau „viso grūdo“ produktų aprašymų – dažnai viso grūdo logotipai ant pakuočių būna paryškinti.

Be to, reikia pakeisti baltą duoną, ryžius ar makaronus viso grūdo rūšimis, rinktis viso grūdo pusryčių javainius. Galiausiai, rekomenduojama kartu su pietų ir vakarienės maistu naudoti viso grūdo produktų duoną, makaronus ar ryžius.

The post Viso grūdo produktai: ar žinote, kas jie yra? Tyrimas rodo, kad nelabai appeared first on VMG online.

Pamirštas produktas, kurio panaudojimo galimybės – neribotos

$
0
0

VMGonline.lt nusprendė sugriauti mitą, esą subproduktai yra menkaverčiai ir dėmesio neverti ingredientai. Todėl kas kartą supažindinsime su pagrindinėmis jų rūšimis ir pasiūlysime kūrybiškų receptų, kuriuos galėsite išbandyti namuose. Jau naudojome jaučio liežuvį, papasakojome apie vištų kepenėles ir vištų kaklelius. Šįkart siūlysime paruošti troškintus ančių skrandukus (skilvelius). Maisto gamyboje dažnai naudojami ne tik ančių, bet ir kitų naminių paukščių, pavyzdžiui, vištų ar kalakutų skilveliai. Laisvė pasirinkti!

Svarbiausia nepamiršti jų apvirti, o po to jau galite eksperimentuoti: gaminti troškinį, iešmelius, ruošti salotas, virti kvapnią sriubą ar jais įdaryti daržoves. Akivaizdu, kad karštai rūkyti skrandukai – daugiau nei užkandis, jų panaudojimo galimybių yra be galo daug.

Kokių naudingųjų medžiagų yra skrandukų sudėtyje? Kaip ir kituose mėsos subproduktuose, ančių skilveliuose daug vitamino B12, geležies ir cinko. Informacija kalorijų skaičiuotojams: 100 g yra 95 kalorijos.

Troškinti ančių skrandukai

700 g ančių skrandukų

2 žaliųjų citrinų

1 aitriosios paprikos

1 svogūno

2 skiltelių česnako

20 g kalendros

100 g spanguolių uogienės

200 g paukštienos sultinio

žiupsnelio SANTA MARIA „Garlic pepper“ prieskonių

žiupsnelio druskos

  1. Ančių skrandukus gerai nuplaukite ir virkite pasūdytame vandenyje apie 1 val., kol vanduo beveik išgaruos ir taps tirštas.
  2. Supjaustykite vieną aitriąją papriką, svogūną ir česnaką kubeliais. Sumaišykite su 1 žaliosios citrinos ir spanguolių uogiene. Gerai išmaišykite ir supilkite paukštienos sultinį.
  3. Gautą padažą supilkite į ančių skrandukų puodą, išmaišykite ir perdėkite į skardą. Pabarstykite česnakinių pipirų prieskonių mišiniu ir kepkite iki 220 °C įkaitintoje orkaitėje apie 7 min., kad padažas karamelizuotųsi.
  4. Patiekite kaip karštą arba šaltą užkandį, pabarstę kalendromis.

The post Pamirštas produktas, kurio panaudojimo galimybės – neribotos appeared first on VMG online.

Neslaptas slaptojo agento meniu. Valgykite kaip Džeimsas Bondas!

$
0
0

„Bondas. Džeimsas Bondas.“ Turbūt nėra nė vieno, nežinančio šios kultinio agento legendinės frazės, tačiau kiek iš jūsų žino apie tai, kokius patiekalus slaptasis agentas renkasi pietums ar vakarienei? Koks yra jo mėgstamiausias patiekalas?

Slaptojo agento fenomenas tęsiasi nuo 1953-iųjų, kai šį personažą sukūrė britų rašytojas Ianas Flemingas. Tiesa, ne jis vienas plėtojo Bondo istoriją. To ėmėsi ir keletas kitų autorių. Tad nenuostabu, kad prabėgus beveik dešimtmečiui, ikoniškasis personažas buvo perkeltas į kino ekraną. Šiandien Bondiadą sudaro 24 filmai. Paskutinė dalis pasirodė 2015-aisiais. Nors filmuose agento 007 mitybos įpročiai plačiai neatskleidžiami, tačiau knygose yra priešingai. Kaip ir Erkiulis Puaro, taip ir Džeimsas Bondas turi savitus mitybos įpročius.

2010 m. pasirodžiusioje knygoje „Licence to Cook: Recipes Inspired by Ian Fleming’s James Bond“ Edwardas Biddulphas surinko ir pateikė Bondo patiekalų receptus: guavų ir kokosų šerbeto, Provanso žuvienės (pranc. bouillabaisse), oto, jautienos kepsnio, vadinamo „tournedos“, su Berno padažu ir kitus.

Britų autorius yra tikras Bondo ekspertas – iki šiol teberašo tinklaraštį „Bond Memes“, kuriame analizuoja I. Flemingo kūrinius, filmus ir apskritai visą Bondo fenomeną.

Pusryčiai: juoda kava, plakta kiaušinienė su šonine, virti kiaušiniai.

Pietūs: troškintos austrės, sardinės.

Vakarienė: Provanso žuvienė, makaronai su Bolonijos padažu, avienos kotletai, avienos ragu, bulvių salotos, smidrai, artišokai.

Naktipiečiai: Benedikto kiaušiniai, ikrų sumuštinukai, „Welsh rarebit“ (skrebutis su išsilydžiusiu sūriu).

Bondas mėgo ragauti vietinę virtuvę, todėl viešėdamas Stambule valgė turkišką „döner“ kebabą, o pusryčiams skanavo jogurtą su šviežiomis figomis. Beje, būtent pusryčius agentas laikė svarbiausiu dienos valgiu.

The post Neslaptas slaptojo agento meniu. Valgykite kaip Džeimsas Bondas! appeared first on VMG online.

Vėlyvųjų pusryčių mėgėjai, sukluskite: atsirado rimta priežastis šturmuoti Žalgirio gatvę

$
0
0

Jau anksčiau esame lankęsi kelionių istorijas ir skirtingų kraštų skonius jungiančiame restorane „Untold“. Šįkart į Žalgirio gatvę keliaujame susipažinti su nauju vėlyvųjų pusryčių meniu.

Restoranas duris atvėrė 2016-ųjų rugsėjį, o pirmąjį brančą, kuriame buvo galima paragauti izraelietiškos šakšukos, Benedikto kiaušinių, plėšytos kiaušinienės ir po mįslingu pavadinimu „dutch baby“ besislepiančio omleto, primenančio blyną, surengė prieš metus. Metas atsinaujinti, ar ne?

Pirmiausia pasidomėjome, kas pasikeitė nuo paskutinio mūsų vizito. Restorano atstovė Karolina Kumpinaitė pasakoti pradėjo nuo restorano meniu pokyčių. Kiekviename jų – pusryčių, pietų ar vakarienės – komanda stengėsi ieškoti naujų skonių, t. y. suteikti svečiams progą pakeliauti po nepažintus pasaulio kraštus pasitelkiant skonio receptorius.

Valerijos Stonytės nuotr.
Valerijos Stonytės nuotr.

Ji atskleidžia, kad naujame meniu, kuris buvo pristatytas lapkričio mėnesį degustacinės vakarienės metu, atsirado humusas, „halloumi“ sūris, desertų skyriuje atsidūrė žaliosios arbatos pyragėlis, vadinamasis „matcha lava cake“. Taip pat padaugėjo patiekalų, ruošiamų ant grilio. Dar kiti buvo nežymiai patobulinti: keitėsi padažai, marinavimas, prieskoniai, garnyras ar patiekimas. Pavyzdžiui, kukurūzinis viščiukas restorano valgiaraštyje išliko, tačiau jį papildo naujas ir neįprastas obuolio ir krienų derinys.

„Esame vieninteliai, siūlantys „cassava“ bulvytes su perujietišku padažu. Stalo vandeniu klientus vaišiname nemokamai. Tai nepasikeitė“, – patikino restorano atstovė.

Skandinaviškas lašišos paštetas su japoniška miso pasta ir skrudinta itališka duonele. Valerijos Stonytės nuotr.
Skandinaviškas lašišos paštetas su japoniška miso pasta ir skrudinta itališka duonele. Valerijos Stonytės nuotr.

Anksčiau vykę teminiai vakarai tapo teminiais dienomis pietumis. Dienos pietūs restoranui, veikiančiam verslo centre, svarbūs – jame kasdien arba kas antrą dieną lankosi pastovus klientų srautas. Dėl šios priežasties siekiama paįvairinti dienos pietus. Kiekvieną ketvirtadienį 11–15 val. restoranas ruošia tam tikrai šaliai būdingus patiekalus, autentiškesnę atmosferą kuria specialiai parinktu grojaraščiu. Karolina užsimena, kad artimiausiu metu vyks prancūzų, marokiečių ir italų kultūrą pristatantys ketvirtadieniai.

Paklausta apie kitus renginius, ji atsako, kad artimiausiu metu jų bus ne vienas. „Vasarį organizuosime meilės dienos degustacinę vakarienę, o kovą imsimės lietuviškos virtuvės patiekalų, kurie, mūsų manymu, taip pat pasakoja ne ką prastesnes istorijas. Patieksime tai, ko lietuviai nėra ragavę, arba paruošime patiekalus kitokiu nei įprasta būdu“, – planus atskleidė pašnekovė.

Itališkas burata sūris su kaponata. Valerijos Stonytės nuotr.
Itališkas buratos sūris su kaponata. Valerijos Stonytės nuotr.

Naujų istorijų troškulio vedama restorano komanda sukūrė naująjį 3 etapų pusryčių meniu, kuriame susipynė Italijos, Ispanijos, Skandinavijos ir kitų kraštų skoniai. Pirmas ir paskutinis patiekalas visiems lankytojams yra vienodas, tačiau antrąjį galima rinktis. „Svečiams leidžiame pasirinkti tinkamiausią variantą: lengviems pusryčiams siūlome užkandį su burata, sotesniems – ispanišką omletą, o mėgstantiems saldžius pusryčius – blynelius“, – paaiškino Karolina.

Iš Karolinos pasakojimo atsiskleidžia dėmesys produktams, siekis pirkti žaliavas ir jas savarankiškai pasiruošti. Pusryčių meniu esanti granola ir itališka duona yra šviežiai paruošiama restorane. Lašiša rūkoma taip pat čia pat.

Amerikietiški blyneliai kepti su šviežiomis šilauogėmis. Galima pasirinkti su naminiu plaktu sviestu, kanadietišku klevų sirupu arba su plakta grietinėle. Valerijos Stonytės nuotr.
Amerikietiški blyneliai kepti su šviežiomis šilauogėmis. Galima pasirinkti su naminiu plaktu sviestu, kanadietišku klevų sirupu arba su plakta grietinėle. Valerijos Stonytės nuotr.

„Bendraudama su svečiais pastebėjau, kad apskritai pasikeitė požiūris į restoraną – tai nebėra tik ta vieta, kur einama vakare. Klientams įdomu, ką restoranai gali pasiūlyti pietums ar pusryčiams. Vakarinis meniu tapo mažiau svarbus“, – sako Karolina.

Padalinio vadovė teigia, kad ypatingesniais pusryčių patiekalais siekia privilioti klientus, mat „Untold“ vėlyvieji pusryčiai dar nėra plačiai žinomi. Pagrindinė kliūtis – lokacija: „Kadangi esame Žalgirio gatvėje, o ne centre, pusryčiautojams reikia pagalvoti, kodėl vertėtų iki mūsų atvažiuoti.“

„Untold“ namų gamybos granola su medumi, graikišku jogurtu ir flambé uogomis. Valerijos Stonytės nuotr.
„Untold“ namų gamybos granola su medumi, graikišku jogurtu ir „flambé“ uogomis. Valerijos Stonytės nuotr.

Paklausta apie privalumus, restorano atstovė įvardija neįpareigojančio „fast casual“ tipo interjerą, patogų susisiekimą, stovėjimo aikštelę. Skubantys dienos pietus čia renkasi dėl bistro linijos, dėl kurios klientams nereikia laukti padavėjo, patiekalus jiems įdeda tik išsirinkus.

Meniu. Jį sudaro trys patiekalai. Pirmasis, arba lengvai ryto istorijai pradėti, skandinaviškas lašišos paštetas su japoniška miso pasta ir skrudinta itališka duonele. Antrąjį patiekalą galima pasirinkti iš 3-ijų variantų (itališkas buratos sūris su kaponata ir skrudinta duonele arba „tortilla espanola“, ispaniškas omletas su „romesco“ padažu, čorisu, salotomis ir skrudinta duonele, arba amerikietiški blyneliai, kepti su šviežiomis šilauogėmis). Pabaigai – „Untold“ namų gamybos granola su medumi, graikišku jogurtu ir „flambé“ uogomis.

Gėrimai. Už papildomą kainą.

Kaina. 15 eurų.

„Untold“, Žalgirio g. 90, Vilnius. Restorano „Facebook“ paskyra.

The post Vėlyvųjų pusryčių mėgėjai, sukluskite: atsirado rimta priežastis šturmuoti Žalgirio gatvę appeared first on VMG online.

Viewing all 925 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>