Quantcast
Channel: Skanios vietos – VMG online
Viewing all 925 articles
Browse latest View live

Penktadienio užkandis: tuno „ceviche“


Vytaras Radzevičius: esu valgęs net kobros širdį (Laidos įrašas)

$
0
0

Vytaras Radzevičius – tikras žmogus orkestras. Žurnalistas, sporto naujienų redaktorius, transliacijų režisierius, komentatorius, laikraščių ir žurnalų redaktorius, TV prodiuseris, keliautojas ir, žinoma, kulinaras, neseniai išleidęs savo antrąją kulinarinę knygą.

Tiesa, kelionės ir kulinarija jo gyvenime yra susiję dalykai, nes būtent keliaudamas Vytaras suteikė visišką laisvę savo hobiui gaminti. Keliaudamas receptus jis kolekcionuoja kaip ir pašto ženklus. Todėl pokalbio metu netrūks nei egzotiškų ingredientų, nei receptų, nei kulinarinių istorijų! Pavyzdžiui, apie tai, kaip keliautojai sugalvojo pavaišinti japonus vėdarais ir į Japoniją skraidinosi tikras žarnas.

Visgi net ir apkeliavęs daugybę pasaulio šalių, V. Radzevičius tikina – skaniausi patiekalai, kai jie pagaminti „kaip pas mamą“.

Laidoje „Skonio iššūkis“, kurią veda VMG prekės ženklo vadovė Rima Aukštuolytė, sužinosite daug įdomių dalykų apie V. Radzevičiaus kulinarinius atradimus.

Laidos „Skonio iššūkis“ klausykitės kiekvieną ketvirtadienį, 16.05 val., „Žinių radijo“ eteryje.

The post Vytaras Radzevičius: esu valgęs net kobros širdį (Laidos įrašas) appeared first on VMG online.

TOP netradicinės ir labai lankytinos vietos Dubajuje

$
0
0

Jungtiniuose Arabų Emyratuose tikėsitės prabangos ir aukso, bet čia galima rasti ir tikrai autentiškų vietų.

Dubai Gold Souk – tai vienas didžiausių aukso turgų pasaulyje. Jame, tiesiogine to žodžio prasme, pamatysite tonas aukso. Skulptūros, papuošalai, durų belstukai ar telefonai – iš aukso gali būti pagaminama bet kas. Jei nepirkti, tai bent paganyti akis tikrai verta.


A post shared by @rxhmdxs on

Dubai Miracle Garden – su didžiausiu pasaulyje sodu, vešinčiu Dubajuje, negali konkuruoti niekas kitas. Čia auga net 45 milijonai gėlių, iš kurių yra kuriamos fantastiškos formos ir kalvos. Praleisti šio sodo negalima – juk jis suprojektuotas dykumoje ir yra palaikomas tik masinės drėkinimo sistemos.


A post shared by Visit Dubai (@visit.dubai) on

Al Quoz – tie, kurie sako, kad Dubajuje nėra nieko tikro, yra neteisūs. Apsilankykite pačiame gyviausiame kultūros kvartale, kur mažos, nepriklausomos galerijos beveik kasdien keičia savo ekspozicijas.


A post shared by Liz Hands (@lizzhands) on

The Odd Piece – viskas šiame interjero butike yra sukurta jo savininkės Arwos Hafiz. Dizainerė kuria unikalius baldus ir mėgsta antram gyvenimui prikelti vintažinius. Čia rasite ir šviestuvų, veidrodžių, vazų, kėdžių – viskas su subtiliu arabišku stiliumi.


A post shared by Arwa Hafiz (@theoddpiece) on

Pierchic – jei ieškote unikalios vietos pavalgyti, ja lengvai gali tapti restoranas, įsikūręs romantiško medinio tilto į Persijos įlanką pabaigoje. Čia rasite ramybę, švelnų vėją ir vieną geriausių jūrų gėrybių virtuvių Jungtiniuose Arabų Emyratuose.


A post shared by Pierchic (@pierchicdubai) on

The post TOP netradicinės ir labai lankytinos vietos Dubajuje appeared first on VMG online.

Nuo šiol kramtysite kitaip: kaip guminiai meškiukai užkariavo pasaulį?

$
0
0

Populiariausi pasaulyje saldainiai yra gaminami iš šokolado, bet iškart po jų rikiuojasi guminukai, dažniausiai suprantami būtent kaip guminiai meškiukai. Jei mėgstate guminius meškiukus, galite vadinti save klasiku, nes šie saldumynai ir buvo savo kategorijos pradininkai. O viskas guminių meškiukų pasaulyje prasidėjo nuo vargšo vokiečių darbininko, cukraus maišelio ir svajonės.

Guminukus išrado Hansas Riegelis iš Bonos. Jis, nepasitenkinęs savo varginančiu darbu saldainių fabrike, ėmėsi savo verslo. Namų virtuvėje ir variniame katile jis ėmė gaminti kietus, bespalvius saldainius, kuriuos dviračiu išvežiodavo jo žmona. Savo pradedančią kompaniją jie pavadino gana neištaigingai – tiesiog sujungė Hanso vardo, pavardės bei gimtojo miesto žodžių pirmąsias dvi raides ir gavo žodį, kurį žino viso pasaulis.

Jų saldainiai buvo žinomi kaip „Haribo“ saldainiai. Prekyba porai sekėsi, bet ne taip, kaip tikėtasi. Po dvejų metų Hansas sumanė pakeisti savo saldainių formulę – gaminti juos iš želatinos, suteikti jiems vaisišką skonį ir šokančio meškino formą. Tuo metu šokantys meškinai Europoje buvo dažna keliaujančių cirkų pramoga visuomenei.

Nors garsusis vokietis dažnai yra laikomas guminukų išradėju, istorikai pabrėžia, kad jis tik patobulino šimtametę turkiškų saldumynų ir japoniškų ryžių desertų formulę, kurioje buvo naudojamas ryžių ar kukurūzų krakmolas, o ne želatina. Po Hanso mirties jo verslą perėmė du jo sūnūs, ir vos 30 darbuotojų turėjęs fabrikėlis virto 1000 žmonių įdarbinusiu fabriku. Anksčiau aukštesni ir lieknesni meškiukai, labiau panašūs į laukinius meškinus, buvo sumažinti, pastorinti ir pristatyti Europos rinkai.

„Haribo“ guminukų receptas yra griežtai saugomas, bet toks pripažintas, kad per dieną jų fabrike yra pagaminama net apie 20 milijonų meškiukų!

The post Nuo šiol kramtysite kitaip: kaip guminiai meškiukai užkariavo pasaulį? appeared first on VMG online.

Popiežius Pranciškus: „Labiausiai pasiilgau picos“

$
0
0

Belaukiant popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje, kuris įvyks kitų metų rudenį, derėtų susimąstyti ir kitu prasmingu bei svarbiu klausimu. Ką gi valgyti mėgsta iš Argentinos kilęs Jorge Mario Bergoglio? Ar jo valgiaraštis toks pat paprastas ir nuoširdus, kaip yra vadinama pati Katalikų bažnyčios galva? Aiškinomės, ar jo argentinietiškumą jau nugalėjo itališkos gėrybės.


A post shared by Pope Francis (@franciscus) on

Kasdien keldamasis apie 4:30 val., Pranciškus po maldų ir mišių pusryčiauja apie 8 val. Jo pusryčiai vyksta viešbutyje Vatikane, kur popiežius ir gyvena. Dažniausiai jis atsigers šviežių apelsinų sulčių ir suvalgys „membrillo“ – Argentinoje populiarią drebučių pavidalo pastą, gaminamą iš svarainių. Virtuvei vadovaujantis meksikiečių šefas pasakoja, kad popiežius valgo tikrai paprastą maistą – ryžius, makaronus, sriubas. Vienintelis jo pageidavimas – šokoladas po vakarienės.


A post shared by Pope Francis (@franciscus) on

Pietus popiežius valgo apie 13 val., o po jų, kaip tikras pietietis, 40 minučių skiria siestai. Prie vakarienės stalo popiežius dažniausiai prisėda 20 val. vakaro. Viešbučio restorano lankytojai teigia, kad popiežius visai nėra išrankus valgytojas ir valgo beveik viską, kas yra patiekiama. Visi Pranciškaus aplinkos žmonės žino – popiežius dievina argentinietišką matę, labiau mėgsta mėsą nei žuvį ir yra tikras smaližius. Draugai iš gimtinės jam dažniausiai parveš „alfajores“ – suvožtų sausainių su sutirštintą pieną primenančiu kremu.


A post shared by Pope Francis (@franciscus) on

Viename interviu popiežius Pranciškus pripažįsta labiausiai pasiilgstantis išėjimo į miestą nusiperkant picos po jo palaikomos futbolo komandos varžybų.

 

The post Popiežius Pranciškus: „Labiausiai pasiilgau picos“ appeared first on VMG online.

Viskas apie tobulus kūčiukus (+ originalus ir tradicinis receptai)

$
0
0

Visi savo kailiu žinome, kaip greit prabėga lapkritis, ateina gruodis ir užpuola didžiosios šventės, kurių metu prireikia pademonstruoti savo išmonę ir tai, kaip patobulėjote per metus. Norint išvengti šventinio jaudulio, niekuomet ne per vėlu ruoštis! Gera naujiena ta, kad dėl skaičiaus „dvylika“ galvos nė neverta kvaršinti. Anot etnologės Gražinos Kadžytės, jeigu ant stalo būtų ir trys patiekalai – tai nėra blogai, nes stalas nėra pagrindinė šventės apeigų dalis. Etnologės ir klausiame, kaip turime būti pasiruošę Kūčioms.

Kaip turėtų atrodyti Kūčių stalas?

Kiekvienoje šeimoje kiekvienas Kūčių stalas yra vis kitoks. Tik, savaime suprantama, jo nereikia perspausti nei į vieną, nei į kitą pusę. Negali būti nei per didelės laisvės, nei per didelio suvaržymo – tiesiog natūralus buvimas. Negalime sakyti, kas turi būti ir ko neturi būti. Kūčios yra tai, ką užsiauginame šioje žemėje. Žmonės sako, kad jiems Kalėdos kvepia mandarinais ir jie pasąmoningai supranta, kad mandarinai yra dedami ant stalo. Per Kalėdas atsiranda daugiau atsivežtinių dalykų.

O mėgstamieji kūčiukai – koks yra jų vaidmuo?

Kūčiukai – tai žaidybinis elementas, o ir jų pavadinimas atsirado visai neseniai. Rašytiniuose šaltiniuose jie buvo vadinami meškos riešutėliais. Viena vertus, kūčiukai yra labai patogus dalykas. Tikrieji kūčiukai yra gaminami tik iš miltų ir vandens, todėl juos galima užpilti saldžiu vandeniu, valgyti ir su sūresniu ar rūgštesniu patiekalu. Kūčiukų būdavo prikepama labai daug, bet kaip ir matome tradicijoje – jie yra valgomi vakaro pabaigoje. Valgoma ir šio, ir to, bet apeiginis dalykas yra po maldos laužomas kalėdaitis. Dalijantis kalėdaičiu yra dėkojama už praėjusius metus ir linkima gero kitais metais. Kai pasidalijama kalėdaičiu, ta pirmine duona, tada būdavo saikingai ir po nedaug ragaujama likusio maisto, nes šeimininkės ruošdavo tik po nedidelį dubenėlį maisto, bet ir tada, kai šeimose būdavo po keliolika žmonių. Visi turėdavo paragauti iš to dubenėlio, ir dar, kaip sakoma, palikti vėlėms, mūsų protėviams. Kai pereinama prie saldaus stalo – kisieliaus, medaus – jau žaidžiama ir su kūčiukais, pvz., skaičiuojamos poros.

Ruošiant saldų stalą Alfas skatina būti originalesniais ir pasigaminti, pavyzdžiui, ledų su kūčiukais

O štai ir tradicinis kūčiukų receptas

kuciukai

P. S. Kad šiemet Kalėdos niekam nekeltų jokio streso, „Virtuvės mitų griovėjai“ nusprendė jas atšvęsti anksčiau. Tiksliau – pasirepetuoti. Repeticijos kulminacija – lapkričio 18 dieną. Tiesiogiai iš VMG studijos Jūsų laukia Kalėdų stalo patiekalų receptai, dekoracijos, patarimai ir, žinoma, pašnekesiai.
Generalinę Kalėdų repeticiją galėsite tiesiogiai stebėti „AŠ Ikona“, „Virtuvės mitų griovėjų“, VMGonline.lt, ir „Verdu ir kepu“ feisbuko paskyrose. Transliacija vyks lapkričio 18 d. nuo 11 iki 18 val.

The post Viskas apie tobulus kūčiukus (+ originalus ir tradicinis receptai) appeared first on VMG online.

Kalėdinė bomba! TOP 20 netikėtų silkės receptų jūsų švenčių stalui

$
0
0

Silkė su kava, kiviais, “Pomelo” greipfutu, o gal su avokadais ar net bananais? Topiniai VMG silkės receptai, skirti patiems drąsiausiems ir kūrybiškiausiems, rikiuojasi į eilę. Primename labiausiai gastronominius pamatus sudrebinusius silkės receptus. Išsirinkite vieną ar keletą ir triumfuokite rytoj!

Silkė su “Pomelo” greipfrutu

Silkė su „Pomelo“ greipfrutu

Silkė su avokadais

silke koveris

Silkė su persimonais

Screen Shot 2017-12-23 at 10.18.59

Silkė kavos marinate

Silkė kavos marinate

Pomidorų salotos su silke ir avokadais

silke su pomidorų salotos su silke ir avokadais

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Silkė su saulėgrąžomis + silkė su baklažanais

Valerijos Stonytės nuotr.
Valerijos Stonytės nuotr.

Silkės ir kivių salotos

Silkės ir kivių salotos

Sumuštinis su silke ir lašiša

Valerijos Stonytės nuotr.
Valerijos Stonytės nuotr.

Silkė su keptomis daržovėmis

Screen Shot 2017-12-23 at 10.24.41

Silkė su žalumynais ir citrusais

Screen Shot 2017-12-23 at 10.25.38

Silkė su pomidorais ir juodos duonos trupiniais

Silkė su pomidorais ir juodos duonos trupiniais

Silkės su mangų ir paprikų salotomis

Silke_1[6]

Silkė su bananais

Silkės su svogūnų džemu ir spanguolėmis

silke Verdu-ir-kepu-Final-8[6]

Silkės tartaras

Silkes tartaras

Sumuštinis su silke ir mangais

„Spring Rolls“ su silke

spring rolls su silke

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orkaitėje keptos bulvės su silke ir mėtomis

silke idarytos bulves

Brusketos su silke, pomidorais ir grūdėtąja varške

Screen Shot 2017-12-23 at 10.30.34

 

The post Kalėdinė bomba! TOP 20 netikėtų silkės receptų jūsų švenčių stalui appeared first on VMG online.

Saugirdas Vaitulionis apie šventinį apsirijimą: „Baikite ryti. Kalėdos skirtos svarbesniems dalykams“

$
0
0

Kūčių dieną žurnalistas ir komunikacijos agentūros vadovas Saugirdas Vaitulionis atvyksta pas tėvus į gimtąjį Panevėžį ir pamažu įsilieja į šventinę ruošą stebėdamas, kaip krosnyje skrunda iš kartos į kartą perduodami patiekalai. Tačiau iš tų namų kitą dieną jis išvyksta nepriaugęs nė gramo! Kaip jam tai pavyksta?

bulvių virtinukai

Ar ant tavo Kūčių stalo yra patiekalų-dinozaurų, kurie perduodami iš kartos į kartą?
Kūčios man asocijuojasi su močiutės krosnyje keptomis „pampuškomis“ – tai tokie mažučiai bulvių kroketukai, kurie apskrunda taip, kad… na, net nėra, ką kalbėti. Jie būna dieviškai skanūs, o pateikiami su grybų padažu.

Tave dėl drąsiai išsakomos kritikos daugelis tituluoja pačiu velniu. Ar velnias laužia kalėdaitį?
Taip. Anksčiau kalėdaičių atnešdavo močiutė su seneliu, dabar tai daro tėtis. O pradedame laužti nuo vyriausio šeimos asmens – tetos.

Koks tavo šeimos topinis Kalėdų patiekalas?
Daugybę metų „pečiuje“ kepami vištienos suktinukai, patiekiami su bulvių koše ir daržovėmis, yra dievų maistas. Ir jie man primena – kad ir kaip vertinčiau restoranus, skaniausias yra naminis maistas. O jei dar kepti krosnyje… Jokia orkaitė neprilygs krosniai. Nesuprantu, ką tos malkos maistui padaro, bet padaro stebuklą.

vištiena duonos padaže

Ar esi per šventes nebuvęs su šeima gimtajame Panevėžyje?
Tik vieną kartą gyvenime. Pabudau su siaubinga temperatūra ir nedalyvavau nei Kūčių, nei Kalėdų šventime.

Prisidedi prie šventinės ruošos?
Žinoma. Serviravimu. Esu estetas ir tikiu, kad net paprasčiausias sumuštinis gali būti daug mažiau skanus, jei bus negrabiai suteptas. Man smagu, kad galiu prisidėti. Kad susėdus prie stalo visiems jauku, gražu ir skanu.

Ar yra kažkas iš tradicinių Kūčių patiekalų, kurių nemėgsti?
Man gali nebūti visų tų marinuotų, „vakuotų“ žuvų ir septyniolikos rūšių silkių.

vista kepta

Ką manai apie tuos, kurie ir po Kalėdų eglute deda valgomas dovanas?
Tegul dovanoja. Man asmeniškai norisi dovanoti ne maistą. O jei nusiperku maisto, jį atvežu kaip lauktuves ir pateikiame ant šventinio stalo.

Kaip vertini šventinį apsirijimą?
Nesuprantu tos lietuviškos tradicijos – kiek maisto ant stalo sudėta, tiek jo ir reikia suėst. Jei sudėta septyniolika „bliūdų“, tai visus septyniolika ir suėdi, nes taip reikia. Aš valgau tiek, kiek noriu. Ir tikrai neprivalau paragauti visų 12 patiekalų. Iki dabar nesuprantu, iš kur atėjo ta apsirijimo tradicija. Ar iš viskuo pertekusios Amerikos, ar iš lietuviškų deficitų, badmečio laikų, kai niekur nieko nebuvo, tai gavęs progą – kemši. Kai visi ima dejuoti, kad nuo rijimo nebepaeina, aš klausiu: „Žmonės, kas jums yra?“

Bet vis tiek kažkiek kilogramų priaugi per šventes?
Nieko nepriaugu. Nebuvo nė vienų Kalėdų, po kurių priaugčiau bent gramą. O tas vieninteles Kalėdas, kai sirgau, tai svorio dar ir numečiau.

The post Saugirdas Vaitulionis apie šventinį apsirijimą: „Baikite ryti. Kalėdos skirtos svarbesniems dalykams“ appeared first on VMG online.


Dar ne į šiukšlinę! Atskleidžiame, kaip panaudoti maisto likučius

$
0
0

Situaciaj gana dažna. Svečiai išsiskirsto, bet, deja, nesuvalgo Jūsų visą savaitę ruoštų vaišių. Tačiau nebūkite tokie greiti ir nepulkite ieškoti pačio didžiausio tūrio šiukšlių maišo. Pasibaigus šventei vis dar įmanoma skrandį nudžiuginti, panaudojus tuos pačius maisto likučius, kuriuos ketinate išmesti. Mūsų patikrinti būdai tikrai nepaliks nė vieno skanaus gabalėlio šaldytuve, o tuo labiau – šiukšliadėžėje. Likučiai prisikelia naujam gyvenimui!

1. OMLETAS

Kitos dienos po šventės pusryčiai turi būti tingūs, sotūs, nereikalaujantys didelių pastangų ir greitai paruošiami, tad kodėl gi tam nepanaudojus vakarykščių likučių ir neiškepus omleto su įdomiu įdaru? Jam galite rinktis praktiškai viską: paukštieną ar raudoną mėsą, įvairius sūrius, mėgstamas daržoves (patartina be padažų). Jeigu dar nuo Kūčių turite likusių grybų, galite juos panaudoti gamindami omletą su grybais ir šonine.

kiausiniene Verdu-kepu_3-099

2. SALOTOS

Vienintelės salotos, kurių negalima pagerinti – klasikinė baltoji mišrainė, kurios po svečių antplūdžio kažin ar liko. Visas kitas, kurios neturi sodraus skonio padažų, drąsiai galima tobulinti likusiais ingredientais. Vištiena ir kalakutiena šiuo metu išgyvena renesansą ir tikrai yra populiariausios mėsos rūšys, tad net neabejojame, kad bent vienas paukštienos patiekalas ant jūsų kalėdinio stalo tikrai buvo. Kodėl gi paukštienos gabaliukais nepagardinus paprastų salotų lapų ir nepagaminus populiariųjų Cezario salotų? O jei Kalėdų dieną kepėte būtent vištienos sparnelius, kitą dieną galite išbandyti žaliąsias salotas su vištienos sparneliais.

cezario salotos

3, KRUOPOS

Liko daugybė ryžių, grikių, kuskuso ir kitų kruopų, skirtų garnyrui? Galite priversti šias kruopas griežti pirmuoju smuiku tokiuose patiekaluose kaip grikių rizotas (šiam patiekalui panaudosite dar ir likusią žuvį), vakarykščius virtus ryžius pagardinkite avokadu ir pagaminkite ryžių su avokadais salotas. Kuskuso kruopos vis labiau populiarėja kaip garnyras prie mėsos ar žuvies, tad vargu, ar po šventės jų galėjo likti. Vis dėlto, jei kuskuso liko, salotos su kiekvienoje virtuvėje randamais svogūnais, morkomis ir sultiniu taps išties prabangiu antrosios Kalėdų dienos patiekalu.

grikių plovas

4. LAVAŠO SUKTINUKAI

Lavašo suktinukai yra pats geriausias užkandis, kurį galite pagaminti iš praktiškai bet kurio likusio produkto. Tereikia lavašą aptepti mėgstamu (pomidorų, „harissa“, pesto) padažu, majonezu ar lydytu sūreliu ir paruošti įdarą. Keli variantai: kepintas faršas, morkos (virtos, šviežios arba troškintos), smulkinti porai ir raudonosios paprikos, šiam įdarui labiausiai tinka naminis pomidorų arba „harissa“ padažas. Kitas būdas – smulkintos virtos krevetės, konservuoti kukurūzai, tarkuoti agurkai ir virti ryžiai, viską galima gardinti kiekvienuose namuose randamu majonezu. Trečiam variantui panaudosite vakarykštę keptą vištieną, smulkintą gabalėliais, saulėje džiovintus pomidorus, raudonąsias paprikas ir juodąsias alyvuoges su pesto padažu.

TORTILIJA su kiausiniais

5. RYŽIŲ POPIERIAUS SUKTINUKAI

Ryžių popieriaus suktinukai – japoniškos virtuvės gudrybė, kuri padės sunaudoti net ir tuos produktus, kuriuos, iš pirmo žvilgsnio, tektų išmesti. Ryžių popierių naudoti labai paprasta: tereikia jį sudrėkinti, dėti ant kieto paviršiaus, sudėti įdarą ir sulankstyti taip, kad išeitų patogus kąsti suktinukas. Ryžių popieriaus suktinukuose galite įkomponuoti net ir silkę ir pagaminti puikų užkandį. Jei svečiai nesuvalgė ananaso, šaldytuve vietos nėra, o ant stalo stovėdamas šis egzotinis vaisius džiūva, pridėkite salotų lapų bei krabų mėsos ir pagaminkite suktinukus su ananasais, mėtomis ir krabų mėsa. Jei sugalvojote savo suktinukų įdarą, bet nežinote, koks padažas tiktų, išbandykite ypatingąjį žemės riešutų padažą.

4suktinukai virselis

Štai dar keletas originalių sprendimų, kaip panaudoti dažniausius šventinio stalo likučius.

Makaronų apkepas

Bulvių košės blyneliai su špinatais ir žirneliais

Vakarykščių ryžių prisikėlimas paelijoje

ryziai1 paelija

 

 

 

 

Meksikietiškas duonos apkepas

Valerijos Stonytės nuotr.

Jeigu pagal likusius produktus nerandate jums tinkamo pagaminti patiekalo, išbandykite VMGonline.lt paieškos sistemą: suveskite likusio patiekalo pavadinimą ir neabejojame, kad atrasite kažką, ką galėsite pagaminti iš likusių produktų. Nepamirškite eksperimentuoti ir patys, nes tik tokiu būdu gimsta kulinariniai šedevrai!

 

The post Dar ne į šiukšlinę! Atskleidžiame, kaip panaudoti maisto likučius appeared first on VMG online.

Pradėkime nedelsdami: geriausiai detoksikuojantys kokteiliai

$
0
0

Nebelaukite Naujųjų metų ir greičiau pradėkite organizmo detoksikaciją, nes jos dar kartą griebsimės po keleto dienų. Manote, kad nemėgstate vandens ir plūduriuojančių agurkų griežinėlių? Įspėjame – šios idėjos privers Jus pakeisti savo nuomonę. Priedai ne tik paskanina vandenį, bet tuo pačiu yra naudingi organizmui. Pavyzdžiui, agurkai užtikrins, kad jūsų organizme bus išlaikyta skysčių pusiausvyra, o citrinos iš virškinamojo trakto pašalins toksinus.

Patariame pagardintą vandenį užpilti ledu ir tam, kad gėrimas prisisotintų vaisiškais skoniais, ąsotį valandai ar dviem palikti šaldytuve. Nepamirškite per dieną išgerti 6–8 stiklines vandens.

  1. Išspauskite dviejų citrinų sultis. Dar vieną citriną supjaustykite griežinėliais. Sumalkite šviežio imbiero šaknį (apie 2,5 cm). Pridėkite arbatinį šaukštelį šviežios, maltos raudonos aitriosios paprikos.
  2. Plonai supjaustykite pusantro agurko. Griežinėliais supjaustykite 2 citrinas. Išspauskite pusę citrinos. Įdėkite arbatinį šaukštelį aitrios paprikos miltelių, žiupsnelį Himalajų druskos.vanduo su citrina
  3. Suketvirčiuokite du apelsinus. Išspauskite pusę citrinos. Įdėkite ketvirtadalį stiklinės alavijo minkštimo, kelis mėtos lapelius.
  4. Į ąsotį įdėkite plonai pjaustyto obuolio skilteles, keletą cinamono lazdelių. Pusę ąsočio užpildykite ledu ir užpilkite vandeniu. Prieš patiekdami gėrimą valandai palikite šaldytuve. Tuos pačius priedus vandeniu užpilti galite dar 3–4 kartus.
  5. Jums reikės aviečių, smulkintų greipfruto, agurko, kriaušės ir kelių mėtos lapelių. Viską užpilkite vandeniu. Improvizuokite ir kurkite patinkantį skonį – galite naudoti citrinas, žaliąsias citrinas, mėlynes, spanguoles.
  6. Plonai supjaustykite du agurkus ir dvi Chalapos paprikas, užpilkite dviem litrais vandens.
  7. Supjaustykite pusę greipfruto, įdėkite kelias šakeles rozmarino, užpilkite vandeniu ir per naktį palikite šaldytuve.

O čia siūlome keletą kokteilių receptų, nusprendusiems ne tik detoksikuotis, bet ir maitintis tik skysto pavidalo maistu.

Detoksikuojantis kokteilis

Detoksikuojantis kokteilis

Jogurtinis kokteilis su žaliąja arbata

Jogurtinis kokteilis su žaliąja arbata

Kavos kokteilis su migdolų pieno ledukais

Kavos kokteilis su migdolų pieno ledukais

Burokėlių, avokadų ir aviečių kokteilis

Burokėlių, avokadų ir aviečių kokteilis

Pomidorų sulčių kokteilis

sultys pomidoru

Pusryčių kokteilis su figomis

The post Pradėkime nedelsdami: geriausiai detoksikuojantys kokteiliai appeared first on VMG online.

Paaiškėjo, kiek litrų arbatos per metus vidutiniškai išgeria lietuvis

$
0
0

Šįmet pirmąkart Lietuvoje atliktas išsamus arbatos vartotojų tyrimas parodė, kad arbatą mėgstame taip pat kaip ir kavą, ir išgeriame jos panašiai. Daugiausia išgeriama juodosios arbatos, taip pat Lietuvoje populiari žalioji, ypač lyginant su kitomis Europos šalimis.

kava darbas

Tyrimas taip pat parodė, kad didelė gyventojų dalis arbatą renkasi pagal kainą. Kur kas mažiau svarbi apklaustiesiems pasirodė arbatos kilmės šalis, nors ši dėl savo klimato, dirvožemio ir tradicinių gamybos metodų dažnai lemia skonines arbatos, ypač nearomatizuotos, savybes. Deja, pasak „Skonio ir kvapo“ arbatos eksperto Andriaus Žilinsko, nustebino tyrimo atskleista žinia, jog didžioji lietuvių dalis arbatą saldina: „Nors arbata dažnai laikoma sveikatingu gėrimu, papildomas cukrus šiam gėrimui prideda bereikalingų, jokios vertės neturinčių kalorijų.“

A. Žilinskas atkreipia dėmesį, kad šįmet lietuviai kaip niekad aktyviai domėjosi naujais, įdomesniais arbatos paruošimo būdais. Ypač išpopuliarėjo mačios ir kitų arbatų kapučinai, prie arbatos derantys saldumynai, o kartais arbatos puodeliu net keičiama vyno taurė.

arbatkosm

Stipri, pabusti skatinanti mačia vis dažniau keičia kavą – ją renkasi paisantys sveikos mitybos taisyklių. Geriant tokią arbatą, kartu išgeriami ir į miltelius sutrinti arbatos lapeliai, kuriuose ypač gausu antioksidantų. Be to, populiarėjant nealkoholiniams gėrimams, arbata tampa ir patrauklia alternatyva vakarėlių metu. Madinga naudoti arbatą ir kaip prieskonį konditerijoje ar ruošiant kitus patiekalus – tai pas mus atkeliavo iš Japonijos.

arbata

Pasak eksperto, idėjų eksperimentams su arbatžolėmis lietuviams netrūksta: arbatos lapelius jie deda į sausainių tešlą ar kepdami tortus, pasitelkia skirtingiems mėsos marinatams, gardina jais salotas.

Statistinis lietuvis per metus išgeria apie 35 litrus arbatos. Statistinis vokietis arbatos išgeria 28 litrus, lenkas – 100 litrų, britas – net 200 litrų arbatos per metus.

 

 

 

The post Paaiškėjo, kiek litrų arbatos per metus vidutiniškai išgeria lietuvis appeared first on VMG online.

Ekstremali pagalba: sąrašas restoranų, kviečiančių sutikti Naujuosius metus

$
0
0

Tai kur Naujus? Gal restorane, kad vidurnakčio netektų pasitikti su nešvarių lėkščių blokada virtuvėje? Sudarėme restoranų, paskelbusių kvietimus sutikti Naujuosius su specialiai sudarytu meniu, sąrašą. Nepažadame, kad laisvų vietų jie dar turi, bet ką gali žinoti? Gal kaip tik jums yra likęs romantiškas staliukas dviems? Pildykite sąrašą komentaruose ir dalykitės savo rekomendacijomis!

Kaunas

„Numan“ (kaina – 120 eurų)

„Monte Pacis“ (kaina – 65 eurai)

Pajūris

„Baltos lėkštės“ (Klaipėda, kaina – 55 eurai)

„Monai“ (Klaipėda, kaina – 69 eurai)

„MUDU“ (Klaipėda, kaina – 45 eurai)

„Navalis“ (Klaipėda, kaina – 120 eurų)

„Onorė“ (Palanga, kaina – 119 eurų)

„Studio 52“ (Klaipėda, kaina nenurodyta)

Vilnius

„Amandus“ (kaina – 50 eurų)

„Balzac“ (kaina – 80 eurų)

„Astorija Brasserie“ (kaina – 130–160 eurų)

„Bizarre“ (kaina – nuo 119 eurų)

„Dublis“ (kaina – 170 eurų)

„El Mercado“ (kaina – 130 eurų)

„Imperial“ (kaina – 168 eurai)

Gaspar’s“ (kaina – 115–195 eurai)

„Grey“ (kaina – 100–120 eurų)

„Habit“ (kaina – 95 eurai)

„La Storia“ (kaina – 69–104 eurai)

„MEAT Steak House“ (kaina nenurodyta)

„Merci“ (kaina – 75 eurai)

„One for All“ (kaina – 59 eurai)

„PANK’olis“ (kaina nenurodyta)

„Ristorante Sorrentino“ (kaina – 60–70 eurų)

„Saint Germain“ (kaina – 150 eurų)

„Selfish Bistro“ (kaina – 80 eurų)

„Shakespeare Restaurant & Bar“ (kaina – 135 eurai)

„Sky Bar“ (kaina nenurodyta)

„Sue’s Indian Raja“ (kaina –60–105 eurai)

„Sugamour“ (kaina – 65 eurai)

„Sweet Root“ (kaina – 120–190 eurų)

„Veranda“ (kaina – 50–60 eurų)

„Žuvinė“ (kaina nenurodyta)

The post Ekstremali pagalba: sąrašas restoranų, kviečiančių sutikti Naujuosius metus appeared first on VMG online.

„Instagram“: spalvingas ir pavydą keliantis veganiškas gyvenimas

$
0
0

Jeigu jaučiate nuoskaudą, kad kai kurie veganišką gyvenimą įsivaizduoja kaip laiko leidimą įsikandus salotos lapą, svieskite jiems šios „Instagram“ paskyros nuorodą. Anett Velsberg-Tiedemann (@anettvelsberg) yra maisto fotografė ir stilistė iš Estijos, šiuo metu gyvenanti Keiptaune, Pietų Afrikoje. Tiesa, ji ne tik fotografuoja, bet ir kuria sveikus veganiškus receptus. Anett yra dirbusi su Jamie Oliveriu, Martha Stewart ir kitomis kulinarinio pasaulio žvaigždėmis. Taip pat ji yra mobiliosios programėlės „Deliciously Vegan“ kūrėja, todėl, jei esate įpratę ieškoti gardžių idėjų telefone, tikrai rekomenduojame nedelsiant parsisiųsti šią programėlę.

 


 


 


 


 


 


 


 

The post „Instagram“: spalvingas ir pavydą keliantis veganiškas gyvenimas appeared first on VMG online.

Juokis iki ašarų: geriausių šių metų VMG citatų TOP 20!

Sėkmės magnetai. Kurie riešutai neša laimę ir meilę, o kurie – turtus?

$
0
0

Jei dar svarstote, ką padovanoti draugams Naujųjų metų proga, žinomi etnologai pataria atkreipti dėmesį į riešutus. Jie – naujos pradžios simbolis, kuris tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse dovanojamas artimiesiems linkint sėkmingų metų.

graikiniai riesutai

Laimės magnetai

Štai Irane pistacijos vadinamos besišypsančiais, o Kinijoje – laimingais riešutais. Šioje šalyje pistacijos dažnai dovanojamos Naujųjų metų proga tikint, kad tai yra sveikatos, laimės ir sėkmės simbolis. Kinijoje taip pat tikima, kad sveikatą, ilgaamžiškumą, klestėjimą, nuolatinį augimą, turtus, sėkmę bei stabilumą suteiks žemės riešutai. Anakardžių riešutai čia simbolizuoja auksą ir pinigus. Graikijoje lazdyno krūmedis buvo laikomas santuokos ir šeimos laimės, o lazdynų riešutai – taikos, sveikatos, turto ir galios simboliais.

„Lietuvoje vaisiai, uogos, riešutai siejami su vaisingumu, derlingumu, šeimos pagausėjimu. Jais puošdavo vaišių stalą, nešdavosi į svečius, dovanodavo linkėdami sėkmingų, vaisingų metų“, – sako Klaipėdos universiteto prof. dr. etnologas Rimantas Balsys.

Pasak etnologės, tautosakininkės Gražinos Kadžytės, riešutai Lietuvoje būdavo ir žaismingas eglutės papuošimas, ir privalomas šv. Kūčių stalo akcentas – nes tai turto, sėkmės ir džiaugsmo simbolis.

zemes riesutai

Meilei ir burtams

„Advento vakarais vaikinai pas merginas ateidavo su obuoliais ar riešutais. Ši dovana buvo lyg tarpininkas norint atkreipti patinkančio žmogaus dėmesį. Tokią situaciją gražiai atspindi daina: „Aš tau duosiu riešutų riešutų, kad tu neitum prie kitų, prie kitų“, – pasakoja G. Kadžytė.

Pavaišinus merginas ir įteikus dovanas, laikantis tradicijų, dauguma norėdavo išsiburti ir sužinoti ateitį. Dovanoms bei burtams dažniausiai būdavo naudojami graikiniai bei lazdyno riešutai.

Pasak etnologo R. Balsio, be riešutų neapsieidavo ir dauguma šventinių žaidimų. Mokslininkas atkreipia dėmesį, kad buriamasi būdavo norint sužinoti, kaip derės javai, kas kiek gyvens ar kada ir už ko ištekės, kiek palikuonių susilauks. Jaunuomenė tarpukalėdžiu būrėsi taip: paima saują riešutų ir skaičiuoja, ar poromis išeina. Jei poromis, tais metais ištekės ar apsives, o jei vienas riešutas lieka, tai ir jis liks be vedybų.

riesutai, anakardziai, datules

Ypatingo riešuto galia

Norintiems savo artimiesiems įteikti laimės simbolį ar išreikšti palankumą, meilę antrajai pusei, etnologas Libertas Klimka pataria ieškoti „keimerio“ – suaugusių dviejų riešutų. Žmonės sakydavo: „Jei keimerį rasi, viengungiu neliksi“ arba „Dvilypis riešutas – laimė“. Tokį riešutą padovanoti merginai – užuomina piršlyboms.

Buvo manoma, kad toks riešutas jo šeimininkui pagerinsiąs atmintį. Riešutai iki šiol simbolizuoja protą bei gebėjimą spręsti užduotis. Net sakoma: „Gliaudo uždavinius kaip riešutus“, – vardija L. Klimka. Tad riešutai – puiki dovana ir moksleiviams, linkint sėkmingų mokslų, proto, išminties.

The post Sėkmės magnetai. Kurie riešutai neša laimę ir meilę, o kurie – turtus? appeared first on VMG online.


Mindaugas Rainys: „Atsisakęs mėsos nieko nepraradau, net švenčių stalas nenukentėjo.“

$
0
0

Populiarus TV laidų vedėjas Mindaugas Rainys pasakoja apie vegetariškus atradimus ir gebėjimą ant švenčių stalo patiekti gardžių alternatyvų mėsai.

Pasak kavos trenerės Paulinos Paurytės, šaltai brandinta kava geriausiai tinka šaltos kavos gėrimams ruošti. Tačiau pupelių labai tamsiai skrudinti nederėtų.

Kavos ar arbatos?

Esu kavos mėgėjas. Dažniausiai ją ruošiu pats. Nuo nuotaikos priklauso, ar įsidėsiu vieną ar du šaukštelius. Vis dar bandau priprasti prie arbatos. Uogų arbatos vakarais galiu išgerti.

Kokią kavą renkiesi?

Geriu juodą arba espresso. Anksčiau mėgdavau kavą su pienu, tačiau supratau, kad nuo tokios kavos dėl riebumo pojūčio dar ir pavalgau, todėl atsisakiau.

Esi vegetaras…

Taip, bet su tam tikromis nuodėmėmis. Nesu veganas. Pagrindinis dalykas, kurio laikausi – nevalgau mėsos. Pieno produktus kartais vartoju, tačiau per metus būna periodų, kai keliems mėnesiams jų atsisakau. Tai susiję su vidiniu pojūčiu. Tiesiog geriau jaučiuosi nevalgydamas mėsos, kartais – varškės ar saldumynų iš pieno.

lasisa1

O kokie tavo santykiai su žuvimi?

Kaip ir visiems tikintiesiems, ketvirtadienis man yra žuvies diena (juokiasi). Esu pastebėjęs, kad nebemėgstu baltos žuvies. Neturėjau jokių traumų, tačiau nemėgstu jos skonio. O tuną ar lašišą kartais valgau.

Kaip šiemet atrodė tavo Kalėdų stalas?

Pirmais metais, kai atsisakiau mėsos, ir ant stalo tradiciškai buvo patiektas kalakutas, daug mąsčiau, ar sugebėsiu atsilaikyti jo neparagavęs. Tačiau ilgą laiką nevalgant mėsos, paskui jos visiškai nebesinori. Prabėgus trims metams supratau, kad meniu be gyvulinės kilmės ir pieno produktų yra be galo platus. Salotos gali būti maistas, jeigu sugebi jas tinkamai paruošti. Daugelyje patiekalų figūruoja avinžirniai.

Ar turi mėgstamiausią saldumyną?

Man saldumynas yra bendra sąvoka viskam, kas saldu. Yra saldumynų, kuriuos mėgstu šiek tiek labiau nei kitus, tačiau iš esmės galiu valgyti bet kokį saldumyną, jei jis nėra su anyžiumi. Stengiuosi valgyti sveikiau, tad mano mityboje atsiranda kitokie saldėsiai – be pridėtinio cukraus, be miltų, pagaminti avokado pagrindu, su klevų sirupu, vaisiais. Saldumynų nesumažėjo, tiesiog jie tapo lengvesni.

vegan burgeris

Ar būdamas vegetaru valgai greitą maistą?

Greitas maistas vis dar yra vienas skaniausių, bet jau kurį laiką jo neragauju. Picą dar valgau. Įdomus dalykas, kad tapęs vegetaru iš pradžių ieškai pakaitalų – mėsainį su mėsa kompensuoji mėsainiu su žuvimi ar sūriu. Tikiesi, kad tokiu būdu padengsi mėsos stygių. Tačiau taip nėra. Save tik apgaudinėji. Pavyzdžiui, falafeliai, jeigu jie gaminti lėtai, yra kur kas skanesni nei greito maisto restorane. Tad man greito maisto restoranai yra tiesiog išnykę. Tai galėtų būti viena iš priežasčių, kodėl verta atsisakyti mėsos. Užsukęs į „Circle K“ tiesiog pasiimu juodos kavos, o į sumuštinius ir dešrainius nežiūriu. Sutinku, kad iš kur nors grįžtant naktį, tai, ko gero, yra vienas geriausių variantų, kokį gali rasti. Tačiau šis maistas tikrai nėra naudingas tavo kūnui.

Ar netapai vegetaru aktyvistu, siekiančiu atvesti kitus į doros kelią?

Ne. Į klausimus, kodėl nukrito svoris, atskydavau, kad taip apsitiko atsisakius mėsos ir greito maisto. Niekada nebuvas tas, kuris moko kitus. Kepama mėsa man vis dar kvepia, ir kartais aš jos užsinoriu.

Pastebėjau, kad kitoje barikadų pusėje yra kritikuojančių tuos, kurie nevalgo mėsos. Matyt, jie buvo susidūrę su priešprieša iš veganų ar vegetarų pusės, todėl jų ir nemėgsta. Aš esu absoliučiai tolerantiškas abiem pusėms.

Daugiau interviu su Mindaugu Rainiu rasite ČIA

 

The post Mindaugas Rainys: „Atsisakęs mėsos nieko nepraradau, net švenčių stalas nenukentėjo.“ appeared first on VMG online.

Kunigas Ričardas Doveika: „Protingam žmogui po švenčių nereikia lieknėti“ (Laidos įrašas)

$
0
0

„Mes per šventes išeiname iš ritmo, pavargstame. Tačiau protingas žmogus nelauks švenčių pabaigos. Jam nereikės stengtis, kad liturgijos likučiai, pavirtę nereikalingais riebalų gramais, būtų sudeginti sporto klube. Ant stalo padėtas maistas tampa tik mūsų bendravimo dalimi. Kai viskas šeimoje yra savo vietose, maistas įgauna sakralinę prasmę. Pabuvimas prie stalo tampa išpuoselėtos kultūros dalimi. Taigi, protingam žmogui po švenčių nereikia pailsėti“, – apie šių laikų iššūkius tradicinėms šventėms laidoje „Skonio iššūkis“, kurią veda VMG prekės ženklo vadovė Rima Aukštuolytė, kalba kunigas Ričardas Doveika.

Laidos „Skonio iššūkis“ klausykitės kiekvieną ketvirtadienį, 16.05 val., „Žinių radijo“ eteryje.

The post Kunigas Ričardas Doveika: „Protingam žmogui po švenčių nereikia lieknėti“ (Laidos įrašas) appeared first on VMG online.

Naujųjų metų vakarui – sėkmę nešančių valgių TOP 9

$
0
0

Daugelyje pasaulio šalių skirtingi valgiai, patiekiami ant Naujųjų metų stalo, turi simbolines reikšmes. Tad gruodžio 31-osios vakarą įsileiskite į savo namus Graikijos, Kinijos, Meksikos ar  kitų šalių virtuvių tradicijas. Papildykite savo šventinį stalą produktais ir patiekalais, simbolizuojančiais sėkmingus ateinančius metus.

„Ragauk Siciliją“ nuotr.
„Ragauk Siciliją“ nuotr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12 vynuogių vidurnaktį – sėkmingiems metams

Ant Naujųjų stalo viso pasaulio šalyse rasime įvairių vaisių, tačiau vynuogės turi ypatingą reikšmę. Ispanijoje, Portugalijoje, Meksikoje, Kuboje, Ekvadore, Peru – vidurnaktį, mušant dvyliktai, suvalgoma dvylika vynuogių, simbolizuojančių kiekvieną metų mėnesį. Jei kuri iš jų karti ar rūgšti, tikima, tas mėnuo gali būti sunkesnis.

Riešutai ir sėklos – laimei ir gyvybingumui

Riešutai – naujo gyvenimo simboliai, dažnai dovanojami Naujųjų metų proga, linkint draugams ir šeimai sėkmingos pradžios. Riešutais įdaromi tortai, apibarstomi šventiniai desertai. Kai kuriose kultūrose gaminamas žiedo formos pyragas su riešutais, kaip nesibaigiančio klestėjimo ženklas.

Pistacijos Kinijoje dažnai dovanojamos kaip sveikatos, laimės ir sėkmės simbolis. Žemės riešutai, dar vadinami ilgaamžiškumo riešutais, simbolizuoja gyvybingumą, turtus ir garbę. Kinai prisimena ir saulėgrąžas, kurios tradicinėje šalies kultūroje reiškia būsimus sūnus ir anūkus.

Švedijoje, Norvegijoje ryžių pudinge slepiamas migdolas. Tikima, kad jo radėjas ateinančiais metais gyvens labai turtingai ir klestės ištisus metus. Graikinis riešutas pranašauja sėkmę, jei viduje yra sveikas ir skanus. Jei riešuto vidus yra kartus ar supuvęs – gali griūti planai. Šie riešutai taip pat yra stiprus vyriškumo bei vaisingumo simbolis.

Datulės – klestėjimui

Kinijoje datulės simbolizuoja naują pradžią ir klestėjimą. Šiuos vaisius kinai patiekia džiovintus, valgo kaip užkandį arba, smulkiai supjaustę, ruošia arbatą.

koldūnai su vištiena ir špinatais

Koldūnai – turtams ir gerovei

Kinai, ruošdami Naujųjų metų vaišes, itin didelį dėmesį skiria formoms ir spalvoms. Taip mėgstamus koldūnus jie paruošia lyg aukso ar sidabro liejinius, prašydami turtų ir gerovės.

Granatai – sveikatai

Šiuos vaisius Turkijoje Naujųjų vakarą valgo dėl dviejų priežasčių. Pirmoji – apvali saldžių sėklyčių forma primena monetas – klestėjimą. Antroji priežastis – raudona vaisiaus spalva, simbolizuojanti sveiką širdį ir vaisingumą. Meksikoje granatų vaisiai ant Naujųjų stalo taip pat simbolizuoja klestėjimą.

makaronai su baklazanu padazu

Makaronai ir ryžiai – ilgaamžiškumui

Daugelyje Azijos šalių ilgi makaronai valgomi Naujųjų metų dieną tikint, kad tai – ilgo gyvenimo simbolis. Japonijoje užkandžiams ruošiami ryžių pyragaičiai, pagaminti iš pūstų, virtų ryžių, užpildytų saldžiųjų pupelių pasta.

Žuvis – sėkmei pritraukti

Šis patiekalas populiarus ir Naujųjų metų šventei gaminamas Vokietijoje, Lenkijoje, Danijoje, Italijoje, Švedijoje ir kitose šalyse tikint, kad žuvis pritrauks sėkmę. Kinijoje žuvis simbolizuoja sėkmingus metus. Jei patiekiama visa – su galva ir uodega, tuomet tikima, kad visi metai bus klestintys.

Kiauliena – gerovei ir progresui

Austrijoje, Vengrijoje, Italijoje, Kuboje ir kitose šalyse kiauliena yra gerovės, sėkmės ir laimės bei sotaus gyvenimo simbolis. Kuboje ir Ispanijoje kiaulė simbolizuoja progresą ir inovacijas. Ispanai kepa kiaulės formos sausainius ir kitus pyragėlius.

desertai

Desertai – ne tik saldžiam gyvenimui

Kiekviena šeimininkė, ruošdama vaišes Naujųjų metų vakarui, desertui skiria ypatingą dėmesį. Tikima, kad desertai pranašauja saldų gyvenimą, tad kinai šios šventės proga būtinai vaišinasi ryžių pyragu, gardintu žemės riešutais bei sezamo sėklomis – laimės simboliais.

Meksikiečiai, tikėdamiesi sėkmingų metų, gamina žiedo formos duonos pyragą, įdarytą cukruotais vaisiais. Puiki jų alternatyva – įvairūs mėgstami džiovinti vaisiai.

Graikijoje gaminamas pyragas Vasilopita. Tai apskritas kavos pyragas, paprastai gaminamas su migdolais. Į pyrago vidų įdedama moneta. Graikai tiki, kad asmenį, radusį monetą, ateinančiais metais lydės sėkmė.

 

 

The post Naujųjų metų vakarui – sėkmę nešančių valgių TOP 9 appeared first on VMG online.

TOP netradicinės ir labai lankytinos vietos Sidnėjuje

$
0
0

Sidnėjus – tai miestas, kuris vienas iš pirmųjų pasitinka Naujuosius metus bei tikrai žino, kaip sukurti tokį fejerverkų šou, kuriuo gėrėtumėtės net per televizijos ekraną. Jei esate Sidnėjuje ir neskubate užsiimti vietos pakrantėje stebėti didįjį pasirodymą, aplankykite šias vietas.

Wendy‘s Garden. Šis paslaptingas sodas yra tikra ramybės oazė didžiuliame mieste. Čia rasite egzotinius gėlynus, keistas skulptūras, negirdėtai giedančius paukščius ir nuostabią vietą iškylai su vaizdu į žymiausią tiltą Sidnėjuje.


Absolutely beautiful #gardens #wendysgarden #sydney

A post shared by Heidi (@centenparkgirl) on

Addison Road Markets. Tai vieta, kur rasite pačius šviežiausius vaisius ir daržoves. Kadangi Sidnėjuje, jau pati vasara, turėtumėte tiesiog griebti savo pirkinių krepšį ir patraukti apsipirkinėti. Gatvės maisto turguje galima rasti pačių netikėčiausių virtuvių maisto iš Irano, Etiopijos, Kolumbijos, Sieros Leonės ir kitur.


Angel Place. Pačio judriausio apsipirkinėjimo rajono centre, viename skersgatvyje kabo neįtikėtina meninė instaliacija. Tarp dviejų pastatų yra sukabinti 120 paukščių narvų, kurie simbolizuoja senąjį, gamtai jautrų Sidnėjų. Paukščių giesmė didmiestyje ypač reta, bet šie tušti narvai turi jų skambančius įrašus.


A post shared by Farhanah Samad (@faaarna) on

Great Dane. Estetikos mylėtojai dažniausiai bus sutinkami šioje parduotuvėje. Skandinaviško dizaino parduotuvės eksponatus rasite madingiausiose Sidnėjus kavinėse ir namuose. Nuolatos keičiamoje ekspozicijoje yra baldų, šviestuvų, namų apyvokos daiktų, kuriuos įsimylėsite iš pirmo žvilgsnio.


Quay. Jei Australijos restoranai būtų apžvelgiami „Michelin“ restoranų gido, į jį tikrai patektų geriausiu Australijoje laikomas restoranas „Quay“, patekęs ir į geriausių Australijos-Azijos restoranų šimtuką. Ši restoranas didžiuojasi ir neįtikėtinais Sidnėjaus vaizdais pro langą, ir kūrybiškais Australijos virtuvės patiekalais. Tai vieta, sutverta šventei.


A post shared by QUAY (@quayrestaurant) on

The post TOP netradicinės ir labai lankytinos vietos Sidnėjuje appeared first on VMG online.

Mariah Carey: „Jūs nekęsite mano dietos“

$
0
0

Tai oficialu – šiandien ir rytoj yra paskutinės dienos, kuriomis dar galite klausytis kalėdinių dainų, o tarp jų ir jau 23 metus skambančio Mariah Carey hito „All I Want For Christmas Is You“. Kitą kartą šias dainas visu garsu bus galima klausyti tik po metų. Kartais iš amerikiečių dainininkės Mariah dar yra pasišaipoma, kad jos karjerą nulėmė tik viena daina, ar tai, kad ji prisimenama tik prieš Kalėdas. Taip nėra! Didelio dėmesio sulaukė ir neseniai dainininkei atlikta skrandžio mažinimo operacija. Per Naujuosius ji valgys daug mažiau, bet ką?




#fbf

A post shared by Mariah Carey (@mariahcarey) on

Griebtis chirurgijos žvaigždė sumojo dėl žiniasklaidoje nuaidėjusių patyčių dėl jos kūno ir asmeninio diskomforto. Dainininkė praneša, kad dabar jaučiasi daug laimingesnė. Prieš tai ji buvo išbandžiusi daugybę dietų, bet visos jos, anot slapto šaltinio, dainininkę tik liūdino ir nedavė matomų rezultatų. Dabar ji suvalgo daug mažiau ir vis tiek jaučiasi soti. Prieš metus Mariah prisipažino, kad jos mitybos laikytis ypač sunku, ir bet kuriam kitam žmogui ji būtų nepakenčiama. Dainininkė kasdien valgo tik du produktus – norvegišką lašišą ir kaparėlius. Taip ji maitinasi tam, kad gautų kuo daugiau baltymų. Kad ir kaip žvaigždės išpopuliarina savo dietas, ši medikų buvo griežtai kritikuojama dėl nepakankamo naudingųjų medžiagų kiekio. Yra žinoma, kad Mariah ypač mėgsta vištienos salotas su šiek tiek majonezo ar garstyčių bei sušį.




#festivating !! #happythanksgiving 😘

A post shared by Mariah Carey (@mariahcarey) on

Po operacijos moteris ir toliau siekia maitintis kuo sveikiau, nes, anot jos, metant nereikalingus kilogramus, 90 proc. sėkmės lemia būtent mityba. Dainininkė nepamiršta ir sporto – kelis kartus per savaitę į parką ji išeina ilgiems pasivaikščiojimams ir apsilanko baseine, kur užsiima povandeniniais pratimais. Tad ką per Naujuosius valgys Mariah? Priklausomai nuo to, kur dainininkė juos pasitiks. Ji nėra abejinga naujovėms, todėl vykdama į Amsterdamą žūtbūtinai norėjo paragauti keksiuko su kanapėmis.



Love all my #hawaiian #lambs 😘

A post shared by Mariah Carey (@mariahcarey) on


#hawaiianpunch for #thanksgiving 😉

A post shared by Mariah Carey (@mariahcarey) on

The post Mariah Carey: „Jūs nekęsite mano dietos“ appeared first on VMG online.

Viewing all 925 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>